Властивості м’яти.

М’ята завжди вважалася лікарським засобом від великої кількості захворювань. Її використовували для лікування хвороб шлунка, від зайвої нервозності, при простудних ускладненнях.

У давнину, ця рослина шанувалося людьми, як засіб здатний продовжити життя людині і називалася «травою довголіття».

Користь і шкода м’яти сьогодні досить добре відомі завдяки дослідженням учених. Вона широко використовується в сучасній фітотерапії, ароматерапії і фармакології.

Всі види рослини володіють сильним ароматом, за рахунок великого вмісту в ньому ефірних масел. Така якість м’яти з успіхом використовується в сучасній косметології, для додавання в ароматичні ванни і при проведенні спа-процедур. При використанні рослини в косметології користь м’яти не викликає сумнівів.

На Русі жодна хороша лазня не обходилася без цілющих м’ятних процедур. Пар від завареної м’яти, здатна вбивати бактерії які знаходяться на шкірі людини і в дихальних шляхах, що дуже добре знали і розуміли ще в давнину.

Безумовно, велика користь м’яти в її заспокійливому і розслаблюючому ефекті, вона допомагає при лікуванні депресії і усуває безсоння.

Шкода м’яти спостерігається при зловживанні нею у чоловіків. Багатьох представників сильної статі бентежить така властивість рослини, як здатність знижувати сексуальний потяг.

При вживанні її такий ефект може бути досить тривалим, але тільки якщо вживати напій з заваренною м’ятою регулярно.

Шкода м’яти позначиться на чоловічому потязі. І якщо ви збираєтеся на побачення з коханою, краще відмовитися від чашки чаю з додаванням цієї рослини. А від застосування м’яти одноразово шкоди точно ніякого очікувати не варто.

Зате для жінок, на думку вчених м’ятні чаї абсолютно нешкідливі. Дослідження показали, що користь м’яти для жінок в тому, що вони можуть позбутися зростання в волосся в тих місцях, де у дам їм рости не належить.

Мабуть, немає людини, яка не знайома з такою пряністю, як м’ята. У сушеному вигляді її додають у фруктові коктейлі, кондитерські вироби, використовують при приготуванні м’ясних страв і гарнірів.

Основна користь м’яти – це її антисептичні якості, знеболюючі та спазмолітичні властивості.

Сприятливий вплив робить вона на шлунково-кишковий тракт, і саме ця її властивість покращує апетит і знижує кислотність шлунка.

У вигляді завареного відвару, м’ята може чудово допомогти позбавитися вам від метеоризму і нудоти, вона зніме почуття тривожності і налаштує на оптимістичний лад.

Шкода м’яти може бути тільки в разі появи на неї алергічної реакції, яка рідко, але буває у деяких людей.

На завершення хочеться сказати що вживати м’яту в їжі або у вигляді напою потрібно і можна, користь і шкода м’яти безпосередньо залежать від того в якій кількості ви її вживаєте. Безсумнівно, рослина не небезпечно, якщо вживати його в помірних кількостях.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: