Внутрішнє оздоблення будинку своїми руками.

Незалежно від того якими спонукальними причинами продиктовано ваше бажання зробити внутрішню обробку своїми руками ви повинні розуміти, що це зажадає від вас певних зусиль і навичок. Ми ж спробуємо внести у ваші дії певний алгоритм, який дозволить підійти до виконання цієї роботи методично і усвідомлено.
 
Для початку визначте для себе мінімальний обсяг роботи, необхідний для виконання поставленого завдання. Є принципова різниця в тому, чи виконується внутрішня обробка будинку своїми руками вперше, у новозбудованому будинку, або це черговий ремонт експлуатованого приміщення. У другому випадку, вам не знадобитися виконувати всю підготовчу роботу, що обов’язково передує знову виконуваної внутрішній обробці приміщення. Загальні закономірності виконання такої роботи повинні бути зрозумілі для вас відразу:
 

  • не починайте внутрішню обробку будинку у всіх приміщеннях відразу, а справляєте її послідовно, переходячи від самого далекого приміщення від входу в будинок до вхідних дверей;
  • виконуючи штукатурні роботи, фарбування, побілку робіть їх у кожному окремому приміщенні зверху вниз;
  • якщо якісь поверхні ви не збираєтеся обробляти або вони вже готов, не полінуйтеся накривати їх спеціально приготованим для цього папером, ганчір’ям або газетами (менше потім доведеться прибирати);

Знайте, що починати обробку приміщення можна тільки після того, як виконані всі роботи з монтажу інженерних мереж і несучих перегородок, встановивши і закривши всі вікна, підвіконня та двері в будинку. Щоб успішно виконати внутрішню обробку своїми руками, запасіться необхідним інструментом (будівельної рулеткою, шпателем, рівнем, ножівками по дереву та металу, молотко , електродрилем, викрутками і т.п.). Перш ніж починати роботу, визначитеся, де у вас будуть розетки, вимикачі, виходи проводів для внутрішніх освітлювальних приладів. Після обробки шукати провод буде важко.

Для того щоб спростити обробку, для формування правильних площин стелі і стін скористайтеся гіпсокартонними конструкціями. Ця технологія досить проста і недорога. Для цього вам доведеться разом з гіпсокартонними листами закупити спеціальний монтажний профіль. Можливо також, посадити гіпсокартонні листи на спеціальний клей, але тоді треба буде створити і систему маяків, за якими вивіряти створювану поверхню стіни або стелі, а це робота складніша. Після створення гіпсокартонної конструкції стики між окремими листами потрібно буде обштукатурити. Штукатурити стіну спеціальними шпаклівками без використання гіпсокартону дуже складно і дорого через витрати на матеріали. Далі здійсніть фарбування стін і стелі валиком, або оклейте шпалерами.

Ще одним способом швидко і ефектно обробити стіни і стелю є обшивка ПВХ панелями. З одного боку такі панелі є паз, в який замикається шип наступної панелі. Зашиті таким шляхом стіни і стеля не вимагають подальшої обробки фарбами, шпалерами та іншим. Тільки на стиках стін або стелі доведеться поклеїти спеціальними плінтусами, що йдуть в комплекті з такими панелями.

Пол готують самовирівнюючими сумішами або стяжками, на які після висихання найпростіше покласти збірний  ламінат. В експлуатації він не чим не поступається лакованому паркету. а якщо доведеться замінити пошкоджену дошку, то це не складе проблем, для навіть не дуже досвідченого майстра. Та й ціна у нього на порядок нижче паркетних. Кожна упаковка такого ламінатного покриття забезпечена досить дохідливую інструкцією по монтажу.

Всіх інші навички виконання оздоблювальних робіт, можна навчитися виключно практичним шляхом. Не соромтеся запитувати у знайомих майстрів або продавців будівельних матеріалів, поки у нас не прийнято брати гроші за таку консультацію. При певному бажанні внутрішня обробка будинку своїми руками не викличе у вас ніяких проблем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: