Воронцовський палац в Криму.

Під час відпустки в Криму обов’язково відвідайте Воронцовський палац, який знаходиться в Алупці. Його ще називають Алупкінський палац-музей. Це не просто палац, це цілий комплекс, який складається з декількох будівель – центрального,бібліотечного, столового і гостьового корпусів.
 
До центрального входу веде «левова»тераса, скульптури якої виконані в Італії. Палац будували в якості літньої резиденції губернатора Новоросійського краю Михайла Семеновича Воронцова. Він увійшов в історію як один з видатних державних діячів, а також як найлютіший ворог А.С. Пушкіна. Поет так характеризував Воронцова: «Пів-герой,напів-невіглас, до того ж ще напів-негідник!»
 
Проте, внесок Воронцова в історію і розвиток Російської імперії складно недооцінити. Мати Воронцова померла, коли він був зовсім маленьким, батько вдруге більше не одружився і присвятив життя дітям і держслужбі. Михайло отримав блискучу освіту в Лондоні, повернувся на батьківщину 19-річним юнаком і швидко зробив військову і політичну кар’єру. У1823 році його призначають генерал-губернатором Новоросії та намісником Бессарабії. Він оселився в Одесі і активно зайнявся господарською діяльністю.Спеціально для нього в Одесі збудували палац (зберігся до наших днів), де щотижня він приймав гостей. До речі, через кілька років для Воронцова був побудований палац у Тифлісі (нині Тбілісі). Генерал-губернатор ініціював розвиток тютюнництва, виноробства, вівчарства та конярства на півдні України,по Чорному морю почали ходити пароплави.
 
Але Воронцов не забував і про особистий інтерес: він скуповував землі на півдні України, у Криму та Бессарабії. Для облаштування він найняв архітекторів, інженерів, для ведення будівельних робіт з різних регіонів надсилали кріпаків. Палац був побудований за проектом англійського архітектора Едуарда Блора, який був особистим архітектором англійського короля Георга IV, а потім – королеви Вікторії. Наприклад, він був автором проекту Вестмінтерского абатства, частини Букінгемського палацу.
 
Воронцов хотів побудувати палац, який нагадував би йому Лондон, де він провів своє дитинство. Але архітектор поєднав в одному архітектурному комплексі кілька стилів, у тому числі «Тюдор» і мавританський.
 
Так, одна частина палацу нагадує вхід до капели Святого Георгія у Віндзорі, інша – портал мечеті Джамі Масджид у старому Делі, з південного боку стилізований арабський напис: «Немає переможця окрім Аллаха!» Найцікавіше, що архітектор жодного разу не приїжджав до Криму, але професійно врахував особливості рельєфу місцевості.
 
Палацом володіли три покоління Воронцових. У 1905 році Є. Воронцова розмістила тут санаторій для солдатів, які брали участь в Японській війні, а в 1914 – військовий госпіталь для інвалідів.
 
У 1921 році палац був націоналізований і перетворений на музей. У роки Великої Вітчизняної війни палац перебував у володінні німецького фельдмаршала Манштейна, це врятувало його від повного розграбування і руйнування.
 
Під час Кримської конференції тут проживала англійська делегація. Англійці відзначали, що тут вони відчували дух«старої доброї Англії». Розповідають легенду, що Черчілль одного разу розглядав лева і вимовив: «Когось цей лев мені нагадує … Знаю, мене», – і попросив Сталіна продати йому скульптуру. На що Сталін відповів: «Народним добром не торгуємо». <="mso-ansi-language: UK;"> У цьому палаці 8 лютого 1945 учасники конференції визначилися з країнами-засновницями ООН.
 
Після війни почалися роботи з відновлення музею, тому що фонди були втрачені: частина експонатів була евакуйована і передана в інші музеї, а частина – розграбована. Зараз колекція налічує понад11 тисяч експонатів, у тому числі 6 тисяч книг. У палаці часто знімають історичні фільми. Архітектура для цього дуже підходить: одна сторона нагадує середньовічну фортецю, а інша – східний палац. Тут знімали такі фільми, як«Червоні вітрила», «Звичайне диво», «Небесні ластівки», «Пригоди пана Ляпки»,«Сафо», новорічний мюзикл «Божевільний день, або Одруження Фігаро».
 
Воронцовський палац розташований поряд з такими місцями, як Ластівчине гніздо і Нікітський ботанічний сад, є символом Південного берега Криму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: