Ворушіння плоду при вагітності.

Одним з найбільш хвилюючих моментів під час вагітності є той момент, коли ви вперше усвідомили і відчули, що ваш малюк ворушиться. Саме ворушіння плоду при вагітності є одним з ознакою існування маленького зростаючого організму, тому багато майбутні і мами і тата з трепетом ставляться до цього явища.  На що схожі ворушіння плоду при вагітності? Звичайно, ворушіння дитини при вагітності не описати словами – це треба відчути. Хтось відчуває легкі поштовхи, хтось – щось схоже на погладжування, а хтось відчуває лоскотання. Кожен це відчуває по – своєму.

Прийнято вважати, що у жінок, які перший раз вагітні, дитина починає ворушитися десь з вагітності 20 тижнів, а у повторно вагітні – з 18. Насправді малюк починає ворушитися вже з 8-9 тижнів, просто жінки починають це відчувати трохи пізніше, коли розмір плода буде більше. Багато жінок говорять, що відчувають ворушіння плоду при вагітності вже на 15-16 тижнях. Це звичайно може бути. Це все індивідуально, залежить від чутливості кожної жінки. З вагітності 30 тижнів вам варто уважніше спостерігати і прислухатися до ворушіння вашого малюка. Так ви будете впевнені, що з ним все добре.


Що означають ворушіння плоду при вагітності.

Часті ворушіння плоду при вагітності. Вважається нормою 10 ворушінь плода на добу. Але насправді ця цифра може коливатися. Цілий день дитина може спати і не ворушитися. Вона так само буде спати, якщо його мама втомилася, спить. Дитина може активно рухатися, коли його мама так само активна, весела. Ще зовсім недавно вважалося, що часті ворушіння плоду при вагітності говорять про гіпоксію. Гіпоксія плоду – це різні зміни в організмі плода, які відбуваються через нестачу кисню. Однак, це було спростовано. Часті ворушіння плоду можуть спостерігатися, коли вагітна жінка перебуває в задушливому або накуреному приміщенні. Ще часті ворушіння плоду можуть спостерігатися, коли дитина реагує на музику або інші шуми, оточуючі його маму. Деякі спостерігають у себе ворушіння, коли мама або тато починають розмовляти з малюком. Своїм ворушінням дитина “показує” вам, що чує вас. Тому частіше з ним розмовляйте – всередині вас вже росте особистість.  

Рідкі ворушіння плоду при вагітності. Точно погано, якщо ворушіння вашої дитини мляві і рідкісні. Це говорить про те, що вам терміново потрібно звернеться до лікаря, щоб уникнути наслідків. Якщо ж ворушіння плоду стали рідкими вже на великому терміні вагітності – то вам необхідний просто екстрений огляд! Щоб запобігти самі несприятливі наслідки у лікаря вам повинні зробити кардиотокографию (КТГ) при вагітності. Звичайно, серцебиття можна прослухати стетоскопом, але при КГТ буде отримана більш точна інформація про стан вашого малюка. При КГТ не тільки прослухають серцебиття, а й проаналізують криву серцебиття. При КГТ знімають показання серцебиття вашої дитини протягом 30-60 хвилин. Потім ці результати аналізують. Якщо під час зняття КГТ з’ясувалося, що ваша дитина дійсно рідко ворушиться і імпульс у нього або занадто частий або занадто рідкий, а також якщо присутній монотонний ритм серцевих скорочень, то швидше за все, вам будуть переривати вагітність.

Це робиться в першу чергу в інтересах дитини, тому що її знаходження в організмі матері стає небезпечним. Кращий спосіб малюкові допомогти в такій ситуації – це передчасні пологи.   Прислухайтеся до себе і до свого малюка. Адже існує безліч симптомів, які не можна ігнорувати при вагітності. І пам’ятайте, у випадку найменших сумнівів – краще зверніться до лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: