Вплив алкоголю на організм!

Щоб вивчити вплив алкоголю на організм жінок, які годують груддю, французькі вчені давали їм дуже невелику кількість спиртних напоїв. Через чверть години алкоголь уже виявлявся в грудному молоці. Неважко уявити, якої шкоди завдає дитині це «п’яне» молоко.

Дія алкоголю позначається і на чоловічому сімені – сперматозоїдах, і на жіночій яйцеклітині. Під впливом алкоголю вони зморщуються і гинуть. У стані сп’яніння іноді відбувається неправильне з’єднання чоловічої та жіночої клітини в організмі, а це може привести до фізичного потворності плоду.

Коли ми говоримо про шкідливий, руйнівний вплив спиртних напоїв на людський зародок, то це насамперед стосується жінки-матері. Вона в першу чергу може стати винуватицею важкої «долі» своєї майбутньої дитини.

Діти, вигодувані молоком питущих жінок або годувальниць, страждають на невиліковну форму судомних нападів, епілепсію та іншими фізичними та психічними хворобами Всілякі каліцтва, слабке здоров’я, нервово-психічні захворювання – ось чим загрожує дітям пристрасть жінки до алкоголю. І все це може виявитися не відразу, не тільки в ранньому віці, але і в період статевого дозрівання.

Як діє алкоголь на організм

Навіть малі дози алкоголю порушують діяльність вищих відділів кори головного мозку: послаблюють увагу, знижують кмітливість, зосередженість. Проникаючи в організм, алкоголь вже в першу чверть години поширює свою отруйну дію не тільки на нервову систему, головний мозок, а й на всі органи і тканини. Особливо до цього схильні жінки.

Великий російський фізіолог І. М. Сєченов на підставі дослідів довів, що алкоголь шкодить і кровотворенню, знижує необхідне всім органам і тканинам кількість кисню в крові. Відомо, що червоні кров’яні кульки – еритроцити – під час дихання людини захоплюють кисень і несуть його кожній клітині організму. Можна простежити цей процес, спостерігаючи, як темніє кров.

Під впливом алкоголю змінюється і діяльність перших наших захисників від хвороб – білих кров’яних кульок лейкоцитів. Алкоголь паралізує їх діяльність. Ось чому люди, що п’ють спиртні напої, частіше хворіють.

Абсолютно природно, що впливу алкоголю піддаються і найніжніші, чутливі дітородні клітини жінки. Алкоголь змінює їх нормальний, фізіологічний процес розвитку. Інші дітородні клітини затримуються у своєму розвитку. У інших, навпаки, болісно прискорюється цей процес. Малі дози алкоголю послаблюють гальмівний і збудливий процеси центральної нервової системи. Внаслідок цього у людини втрачається критична оцінка своїх вчинків.

Як позбутися від алкоголізму назавжди

Щоб позбутися від алкоголізму назавжди, потрібно мати силу волі. Постарайтеся, щоб людина, схильна до пияцтва, вранці і в обід була не тільки ситно нагодована, але і випила б чаю або кави, фруктової або мінеральної води, компоту або квасу і п. Для цього в будинку завжди повинні бути безалкогольні напої.

Алкоголь прискорює всі нервові процеси і зневоднює організм. Тому у питущої людини завжди підвищена спрага. Добре, коли господиня намагається смачніше приготувати їжу, вчасно її подати, красиво оформити. Від приємно сервірованого столу завжди виникає апетит. Для здорової людини можна поставити на стіл приправи, що викликають апетит, наприклад, гірчицю, хрін або мариновані овочі, гриби, сир, оселедець або іншу солону рибу. Такий, здавалося б, простий захід у багатьох випадках виявляється ефективний.

А як вести себе у вихідні дні, якщо в сім’ї є алкоголік?

Треба організувати вільний час так, щоб день пройшов весело. Можна всією родиною зробити чудесну вилазку на лижах, побігати на ковзанах, влаштувати прогулянку в парк, покататися на річковому трамваї або на човні, подивитися виставу в театрі чи кінофільм. Хіба погано з дітьми і чоловіком піти в музей? В картинну галерею? Це все не тільки цікаво, а й відволікає людину від п’яної компанії.

Треба постаратися чимось зацікавити людини: полюванням, риболовлею, різними видами ремесел та мистецтва. Така обстановка в сім’ї духовно збагачує, відволікає від шкідливої ​​звички до алкоголю. Ніколи і ніхто в родині не повинен радити випити чарку спиртного, якщо у людини “не має апетиту”.

Потрапляючи в шлунок, алкоголь подразнює слизову оболонку і залози. Це може посилити виділення шлункового соку і слини, а отже, викликати апетит. Однак поступово у людини створюється звичка, і без чарки спиртного шлунковий сік уже не виділяється. Під впливом алкоголю слизова оболонка шлунка набухає, а шлункові залози болісно змінюються. Так виникають різні шлункові захворювання.

У кожній сім’ї має стати законом: не давати дітям спиртного! Якщо зібралися гості і на столі з’явилися спиртні напої, не дозволяйте їх пити дітям. Нерідко батьки наливають в чарки лимонад, щоб діти, беручи приклад з дорослих, могли випити “за здоров’я”. Це створює своєрідний рефлекс, звичку запросто ставитися до алкогольних напоїв і вважати випивку звичайним і привабливим явищем в побуті.

Алкоголь зігріває?

Чи зігріває алкоголь? Не можна радити зігріватися горілкою. Людина вип’є стакан спиртного і від цього у нього розширяться кровоносні судини в шкірі, кров приплине до поверхні тіла. Створюється помилкове відчуття тепла. Насправді ж, доливаючи до поверхні тіла, кров швидше охолоджується і тіло втрачає значно більше тепла, ніж може виробити. Швидко починається охолодження. Адже не випадково найбільш часті випадки обмороження п’яних. Захмелілий не відчуває охолодження і легко обморожуються.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: