Вплив комп’ютера на здоров’я дитини!

Раніше, в ті часи, коли комп’ютер вдома був такою ж рідкістю, як і кашалот у величезному акваріумі в передпокої, діти змалечку в сонячну погоду бігли у двір відразу після сніданку і грали там з однолітками, носилися по двору в пошуках скарбів і обмінювалися самостійно виготовленими грошовими купюрами в імпровізованому магазині до пізнього вечора…
 
Прогрес перетворює дитинство багатьох дітей в нескінченні пошуки нових комп’ютерних ігор, зрізає на корені бажання вчитися і ходити на «музику», займатися футболом і читати «Робінзон Крузо» і так далі. Деякі батьки вважають, що це краще, ніж блукати вулицями до ночі з незрозумілими друзями. Можливо. Однак інтернет, який напевно мешкає вже в кожному комп’ютері країни , розбещує не менше, аніж сучасна вулиця.
 
З часом, батьки, що дозволили колись своїй дитині сидіти за комп’ютером скільки йому заманеться, помічають, що найкращий, найближчий і незамінний друг для нього – це комп’ютер. Вплив комп’ютера на здоров’я дитини велике. Поки він спілкується в соціальних мережах, грає, створює відеокліпи і витягує з інтернету зовсім не потрібну йому інформацію, його пам’ять слабшає, знижується рівень текстового мислення і сприйняття інформації, погіршується зір, псується постава, а потім відбудеться становлення зовсім не тієї особистості, про яку мріяли батьки. Ці факти підтверджуються лікарями та педагогами.
 
Серед школярів було проведено дослідження, в ході якого їм задавалося деяку кількість питань, з них лише одне мав відношення до комп’ютера. Проаналізувавши відповіді дітей, з’ясувалося, що половина всіх відповідей була тим чи іншим способом пов’язана з комп’ютером. Так, за питанням про те, чи повинні батьки карати своїх дітей, слідував відповідь: «Не треба карати тілесно, але можна позбавити кишенькових грошей, забороняти перегляд телевізора або обмежувати час сидіння за комп’ютером. На питання чому вже навчили їх батьки, багато дітей відповідали крім «говорити» і «ходити» – користуватися комп’ютером. І на запитання «які права дітей, пов’язані з комп’ютером, ви б ввели», діти відповідали, що хотіли б проводити за комп’ютером не менше двох годин на день, а батьки ніяк не контролювали те, що саме він робить у цей час.
 
Комп’ютер і психічний розвиток дитини
 
Зараз існує безліч розвиваючих комп’ютерних програм, в тому числі і для малюків до року – це програма «Вундеркінд з пелюшок», вона розроблена за методикою Глена Домана. Однак більшість цих програм легко можна здійснити і без комп’ютера – за допомогою елементарних кубиків, олівців, паперу та ін. Це можливо, тому що засновані програми якраз на розвиваючих іграх з «реальними» предметами. Таким чином, вибрати комп’ютерну програму або розвиваючу гру вирішувати батькам, тільки от «мишка» і клавіатура – негідна заміна рухам рук малюка і розвитку дрібної моторики.
 
Старші діти, у віці 7 – 8 років вже усвідомлено просять батьків купити комп’ютер. Доведено, що робота з комп’ютером в цьому віці розвиває логіку, абстрактне мислення у дітей, навички прийняття самостійних рішень і швидкої зміни концентрації на інших діях. Все ж контроль батьків необхідний, особливо якщо комп’ютер підключений до інтернету і дитина має до нього доступ.

Фізичне здоров’я та розвиток дитини
 
Елементарні правила роботи за комп’ютером можуть запобігти розвитку викривлення хребта і погіршення зору, це стосується не тільки дітей, а й дорослих. При роботі необхідно робити перерву кожні 30-40 хвилин, правильно сидіти, а монітор від очей повинен бути віддалений не менш ніж на 70см.
 
Комп’ютер може завдати шкоди здоров’ю дитини в разі недотримання цих правил, а також тоді, коли малюк відмовляється від прогулянок і інших занять на користь комп’ютерних ігор і програм. У цьому випадку може виникнути і психологічна залежність, тому строго дозуйте перебування вашого малюка за комп’ютером. Для зручності наведемо такі дані:
 
Дітям до 6 років – займатися за комп’ютером не більше 20 хвилин на день з одним-двома перервами;
 
Від 7-8 років можна дозволяти проводити за комп’ютером до 40 хвилин з перервами;
 
Від 9 – 11 років – до півтори години на день з перервами.
 
Умови організації робочого місця
 
Якщо стіл не писемний, а комп’ютерний, це не означає, що він повинен бути погано освітлений. Однак слід уникати такого розташування столу, при якому на монітор падають відблиски сонячного або штучного світла. По висоті стіл повинен відповідати зросту дитини, не допускайте « звисаючих» або підібганих ніг. По можливості придбайте ергономічне крісло і відрегулюйте його під свого малюка , звертайте увагу на те , щоб він тримав спину рівно і голову прямо. При дотриманні цих рекомендацій негативний вплив комп’ютера на здоров’я дитини буде мінімальним.
 
Відривати дитину від комп’ютера?
 
Перш за все, з самого початку користування комп’ютером слід дати зрозуміти дитині що він може займатися певний час. Якщо ж у сім’ї мама дозволяє сидіти за комп’ютером багато часу, тато забороняє, а бабуся ніяк не може вирішити що ж краще, то дитина сама вирішить скільки і коли йому грати, вчитися і пізнавати інтернет-ресурси. Істерики і крики – ось наслідок розрізнених думок з приводу часу проведення дитини за комп’ютером.
 
Якщо ви помічаєте, що дитина сильно захопилася якою-небудь грою, постарайтеся зацікавити його іншими «реальними» розвагами та заняттями – малювання, спорт, гуртки та ін.
 
При правильному підході, контролі з боку батьків і необхідних обмежень, комп’ютер буде тільки корисний дитині. Він сам навчиться ним користуватися, шукати інформацію, логічно міркувати, розвиватиметься творчо і можливо бути в майбутньому знайде себе у сфері комп’ютерних програм і технологій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: