Вплив мультфільмів на дітей.

Ніхто зараз і посперечатися не може з тим, що для дітей мультфільми стали культом поклоніння і тим, чим вони можуть пишатися перед своїми друзями. Книги давно вже відійшли на задній план, як би це сумно не було усвідомлювати батькам, які виросли на грубезних томиках казок “тисяча і одна ніч”.

Зараз куди простіше подивитися фільм, ніж витратити тиждень на читання книг. І, з одного боку, мультики розвивають фантазію, допомагають зрозуміти навколишній світ і сформувати себе, а, з іншого, вони роблять дітей більш ледачими до читання і сприйняття інформації через знакові символи в надрукованому вигляді.

Однак неправильно забороняти перегляд мультиків дітям з кількох причин:

1. Це звільняє деяку частину вільного часу у дитини, яку ви повинні зайняти більш цікавими речами, інакше дитина буде вередувати і не знати, куди себе подіти.

2. Мультфільми – спосіб адаптуватися дитині в навколишньому світі і світі однолітків. Якщо всі однолітки  дитини дивитимуться мультики, а він – ні, то спільних тем для розмови не знайдеться, а, значить, дитина ризикує залишитися без друзів. 

3. Через мультфільми приходить усвідомлення, що таке добре, а що таке погано. Дитина буде бажати наслідувати улюбленого персонажа і якщо персонаж буде обраний грамотно, то це тільки допоможе розвитку вашого чада.

При всіх плюсах перегляду мультфільмів, любляча мати повинна пам’ятати, що на ній лежить відповідальність за вибором мультфільмів або мульт-серіалів. Вибираючи сама, дитина може помилитися і потрапити під поганий вплив, вибравши для наслідування поганого героя. А дитину, яку постійно опікується у всьому мати, може чекати нерозуміння в колективі однолітків. Тому сідайте дивитися українські та зарубіжні серіали для дітей разом. Це допоможе уникнути неприємних наслідків.

Так, наприклад, нещодавно був скандал з мультфільмом про знаменитого Лунтика. Професора порахували, що фіолетовий колір Лунтика викликає депресію у підростаючого покоління. А популярний радянський мульт-серіал “Ну постривай!” Взагалі потрапив до списку заборонених для перегляду. А все тому, що діти хотіли більше наслідувати Вовка, вважаючи, що Заєць його ображає.

Можливо, що з забороною на мульт-серіал “Ну постривай!” Варто було й почекати, проте серіал “Машенька і Ведмідь” дійсно пропагує погане ставлення Машеньки до Ведведя, але ж під Ведмедем може розумітися добрий дорослий батько, який готовий терпіти всі знущання над собою свого улюбленого чада. Саме тому так важливо, щоб батьки приділяли належну час захоплень дитини.

Спостерігаючи за тим, що дивиться дитина, можна вказати йому на ті чи інші вчинки в поведінці персонажа, підштовхнути його до обговорення головного героя, правильності його вчинків і формування правильних рішень.

Тільки не забувайте обмежувати час перегляду телевізора для дитини. Бо це загрожує непослухом і поганим ритмом сну, так як дитина не буде хотіти лягати спати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: