Вплив суспільства на особистість.

Сучасне суспільство – це складно структурований і в той же самий час, що прагне до єдиного, глобального стандарту цінностей механізм, на який наклали свій відбиток спадщини різних культур і традицій. Як відомо, будь-яка макросистема складається з безлічі мікроскладників, і соціум тут не виняток. Кожен окремо взятий його представник, так чи інакше, вносить свій внесок у розвиток всього «організму» в цілому, але в природі завжди діє закон зворотного зв’язку і, в свою чергу, вплив суспільства на формування особистості кожної людини не менш важливо і є, трохи чи не найголовнішим і основним його чинником.

Будь-яка людина з моменту свого народження потрапляє у певну соціальне середовище, де свою роль грають властиві їй традиції, звичаї, а також релігійні та культурні цінності. Сім’я, найближче оточення і нарешті, загальновизнані канони, за якими живе той світ, з яким ми починаємо себе асоціювати, як тільки входимо у свідомий вік, як з пластиліну ліплять з нас те, що згодом стане основною нашою сутністю і визначають той духовний і моральний вектор, орієнтуючись на який, ми будемо будувати своє подальше життя.

Таким чином, вплив суспільства на становлення особистості величезне і применшувати його значимість на цьому рівні ні в якому разі не можна. Але й надалі, воно не припиняється. Ми постійно озираємося на загальноприйняті правила життя при виборі того чи іншого варіанту взаємодії з оточуючими і намагаємося дати об’єктивну оцінку своїй поведінці згідно саме цим нормам.

Так що вплив суспільства на особистість людини триває до кінця його днів. Соціум може стратити, а може і коронувати. Він вішає ярлики, за якими визначається наш статус і місце в ієрархії собі подібних. Все це відбивається на сильних і слабких сторонах нашої особистості, змушує виробляти вміння пристосовуватися до ситуації залежно від обставин.

Але вплив суспільства на розвиток особистості полягає не тільки в цьому. Змішання різних культурних ідеологій або ж їх вимушена зміна (наприклад, переїзд в іншу країну) може призвести до формування в взятого індивідуума почуття заплутаності і надлому у свідомості окремого процеса переоцінки цінностей, що в свою чергу, загрожує різними негативними наслідками для психологічного стану людини.

Оточуючий нас соціум зазвичай чітко визначає де чорне, а де біле, але між цими двома кольорами в житті, як відомо, є ще багато відтінків і не дивлячись на безперечний вплив суспільства на особистість, дуже багато чого в її становленні та подальшому розвитку залежить від ступеня самовдосконалення людини і від його прагнення до стану внутрішньої гармонії і цілісності, а також до компромісного взаємодії з навколишнім його соціальним середовищем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: