Все про картоплю! Користь і шкода картоплі!

Вчені вже давно говорять нам про користь картоплі. Цей овоч має відмінні поживні властивості, без нього просто неможливо уявити повсякденні страви. У складі картоплі є велика кількість різних сполук, які надають сприятливий вплив на людський організм.
 
Користь картоплі
 
Користь картоплі безсумнівна, оскільки в ній міститься життєво важлива для людини аскорбінова кислота (вітамін С). Так, 1 кг сирої картоплі забезпечує людину 80-100 мг аскорбінової кислоти. Крім вітаміну С в картоплі є необхідні для людини вітаміни В6 , В2 і В3.
 
Завдяки картоплі наш щоденний раціон збагачується не тільки вітамінами, але і мінералами. Приблизно 70 відсотків усіх мінеральних речовин, що містяться в картоплі, припадає на частку солей калію, вони необхідні людині для того, щоб вивести з організму зайву рідину і кухонну сіль. Завдяки солям калію обмін речовин підтримується в нормі.
 
Корисні властивості картоплі вже довгий час використовуються лікарями. Так, за допомогою сирого картопляного соку можна поліпшити стан хворих, що страждають гастритом, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки.
 
У картоплі містяться такі елементи, як фосфор, залізо, йод, магній, натрій, кальцій, мідь, марганець, цинк, кобальт, нікель, бор і ін.
 
Картопля має велику поживну цінність. У цьому овочі міститься велика кількість крохмалю, який  переварюючись, перетворюється на глюкозу. В процесі окислення глюкози виділяється енергія, яка дає людині життєві сили.
 
Білки картоплі визнані найбільш повноцінними серед всіх рослинних білків: вони забезпечують організм 14 з 20 амінокислот, необхідних для його нормального функціонування. Картопля містить всі незамінні амінокислоти.

Калорійність картоплі на 100г продукту становить 83 ккал.
 
Шкідливі властивості картоплі

 
Треба сказати також і про те, що нерідко в стеблах, листках, квітках, паростках, ягодах і бульбах картоплі накопичується соланін – отруйна для людського організму речовина, яка легко може принести шкоду організму, викликавши отруєння. Однак якщо бульби картоплі були вирощені належним чином, соланіну в них практично не міститься, тому їх можна вживати в їжу, не побоюючись за власне здоров’я.
 
Бульби картоплі мають властивість зеленіти при зберіганні на світлі, що є індикатором підвищеного вмісту соланіну в них. Вживання в їжу одну позеленілу бульби разом з шкіркою може призвести до серйозного отруєння. Іншим індикатором підвищеного вмісту отрути в картоплі є гіркуватий смак.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: