Хамам (турецька лазня) – користь чи шкода?

Особам, які хворіють шкірними захворюваннями, які у вологому приміщенні можуть загостритися (грибкові інфекції, екзема, ряд інших хвороб); перш ніж піти в хамам, порадьтеся зі своїм лікарем, чи він вам не протипоказаний.

Тим, хто страждає на онкологічні захворювання – тепло може стимулювати ріст пухлини; навіть якщо ви пройшли всі види лікування кілька років тому – все ж краще утриматися, не ризикувати, потрібно себе поберегти.

Потерпають гіпертензією другого-третього ступеня, тобто при тиску, часто піднімається вище 160 мм ртутного стовпа. Хоча пар в хамамі і не гарячий, і ніхто вас не змусить йти в найгарячіше приміщення, пам’ятайте: прогріте повітря і вологість у поєднанні з деякими фізичними навантаженнями, прийнятими в хамамі, можуть спровокувати підвищення тиску.

Пам’ятайте, що хамам – це досить серйозне навантаження на серце і навіть нирки. Сходити в турецьку лазню можна, але при перших ознаках нездужання варто вийти в кімнату з більш низькою температурою, а звідти – в кімнату відпочинку і роздягальню. Крім того, майте при собі пару таблеток від свого захворювання – Бог дасть, не знадобляться!

Психіатри кажуть, що ряд психічних розладів під впливом пари і високих температур може загостритися. Яких саме розладів – вони не уточнюють. Так що якщо ви приймаєте лікування у психіатра, навіть з приводу звичайного стресу, подзвоніть своєму лікарю, проконсультуйтеся і випросіть його дозволу на відвідування хамаму. Скоріше всього, вам дадуть “добро”, і ви підете митися, знаючи, що це вам не зашкодить.

Прихильники хамаму запевняють, що відвідування цієї лазні допомагає астматикам. Дозволимо собі засумніватися в універсальності даного твердження: деякі види астми категорично вимагають максимально сухого повітря, і в хамамі може наступити загострення хвороби. Спробувати можна , але візьміть з собою балончик зі спазмолитиком.

Інших протипоказань відвідинам хамаму знайти ніде не вдалося. Зате користі, якщо приймати процедури правильно , може бути дуже багато.

Давайте розберемося, чим корисний хамам?

Допомагає стабілізувати вагу (людина втрачає до півтора кілограмів за одне відвідування лазні).

Очищає і лікує шкіру, прочищає сальні залози (чим дуже хороший для підлітків – ніяких вугрів не буде), стабілізує тиск.

Велика користь хамаму для опорно – рухового апарату. Відкладення солей, ревматизм, розтягування м’язів, артрит і багато інших хвороб після двох -трьох відвідувань хамаму надовго залишать вас у спокої .

Хамам допомагає вилікувати простудні захворювання, у тому числі бронхіт. Тривалий прогрів підвищує імунітет тіла, дозволяє йому успішнішо протистояти інфекціям .

У вологому гарячому повітрі хамаму мікроби і бактерії гинуть, так що ймовірність заразити іншого відвідувача практично дорівнює нулю. А якщо ви ще замовите масаж, вказавши, що він повинен допомогти впоратися з застудою, то додому повернетеся здоровим або хоча б істотно здоровішим.

Оцініть і психологічні аспекти хамаму. Поквапливе миття під душем – чисто гігієнічна процедура. Неспішні процедури в хамамі дають можливість подумати про себе, розслабитися, зняти втому, відігнати стреси. 

Як правильно користуватися хамамом, щоб він приніс максимальну користь ?

Спочатку просто посидіти або полежати, щоб пори тіла розкрилися і з’явився піт. Це вимагає приблизно п’ятнадцяти – двадцяти хвилин.

Зчищаємо з тіла всі відмерлі, ороговілі, що закупорюють потові залози частинки. Для цього використовується або спеціальна щітка, або жорстка мочалка – без мила! Пам’ятаєте, як ви катали катишки на своїй шкірі після миття в дитинстві в російській лазні? Ось те ж саме, але на східний лад пропонує зробити хамам .

Намилювання, неквапливе і ретельне. У хамамах використовують не всяке мило, а тільки виготовлене на основі очищених рослинних масел – оливкового або персикового. Це робить вашу шкіру більш гладкою і доглянутою. І голову миють, споліскують травами, що робить волосся більш здоровими і блискучими.

Після того, як мило змито, варто замовити масаж всього тіла. Він досить жорсткий, незвичний. Але довіртеся досвідченому хамам – банщикові (або, якщо миються жінки, – банщицею), перші відчуття зміняться станом легкості у всьому тілі, повернутої молодості, гнучкості.

А ось тепер, після всіх процедур, можна перейти в приміщення з більш низькою температурою повітря, промокнути своє тіло банної простирадлом, нанести на шкіру живильний або зволожуючий крем.

Після чого можна просто сидіти, остигати потихеньку, пити зелений або трав’яний чай – з горішками, медом, рахат – лукумом. І тільки відчувши, що ви охололи, одягатися і виходити на вулицю.Власне, на цьому і побудований хамам – поступовий перехід від більш помірних температур до більш високих, а потім поступове охолодження. Сподіваюся, ніхто не сумнівається, що турецький хамам корисний? Всі, кому можна, приєднуйтесь, йдемо в хамам!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: