Харчування для серця.

Щоб зберегти здоров’я серця як можна довше необхідно, перш за все, правильно харчуватися. Але крім цього можна ще купити холтер, щоб стежити за станом свого здоров’я.
 
Холтер – це такий портативний медичний прилад, який застосовується для реєстрування електрокардіограми та артеріального тиску протягом доби. За цими даними, проаналізувавши їх, можна виявити порушення.
 
З раціону харчування рекомендується виключити продукти та напої, які збуджують серце і ЦНС. До цього відносяться приправи, міцний чай, какао, шоколад, каву.
 
Готувати їжу краще з мінімальною кількістю солі, покращуючи смак страв за допомогою лимонної кислоти, журавлини, зелені, кропу, петрушки, кориці.
 
Важливо рівномірно приймати їжу без переїдання. При переїданні серцево-судинна система починає посилено працювати, а переповнений їжею шлунок зміщує діафрагму, що призводить до порушення роботи серця.
 
При атеросклерозі необхідно зменшити споживання тваринного походження ( яловичий жир, свинина, масло вершкове), а також продукти, що містять холестерин. Однак повністю виключати жири з раціону харчування не варто, оскільки вони беруть участь у синтезі більшості гормонів і будівництві клітинних мембран.

Перевагу слід віддавати овочевим і молочним кашам, супам, нежирному сирові, зеленим салатім, рослинним оліям. Рибні та м’ясні страви потрібно вживати не частіше двох разів на тиждень. Картоплю і яйця – не більше 3-4 порцій на тиждень.
 
Відмінно і швидко знижують рівень холестерину бобові : соя, квасоля, горох, сочевиця. Однак при проблемах шлунка вживати ці продукти не рекомендується.
 
При лікуванні та профілактиці гіпертонії необхідно чітко дотримуватися дієти. Великий вміст в раціоні харчування затримує в організмі рідина, що призводить до набряків і підвищення кров’яного тиску.
 
Необхідно вживати більше продуктів, збагачених солями калію: картопля, гарбуз, капуста. Ці продукти сприяють виведенню зайвої рідини і покращують роботу серцевого м’яза. Багато калію міститься в абрикосах, чорносливі, куразі, родзинках, ягодах шипшини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: