Харчування годуючої мами!

Молоді мами несуть подвійну відповідальність – за своє здоров’я і за здоров’я свого малюка. Тому так важливо чим вони харчуватимуться самі, які продукти варто вживати в період грудного вигодовування – адже все це може відбитися на здоров’ї малюка.

Материнське молоко – це безцінне джерело життєво необхідних речовин для маленької дитини, в молоці матері міститься саме те, чого потребує саме її малюк. Якість грудного молока залежить від повноцінності харчування матері. Це науковий факт, і сьогодні ніхто цього не обговорює. До такого висновку вчені прийшли після багаторічних досліджень, які проводились по всьому світу, навіть в дуже неблагополучних країнах.

Мамі, що годує немовля необхідно дуже відповідально підійти до вибору продуктів, які вона вживає в цей період. Харчуватися необхідно тільки цільними і свіжими продуктами, щоб не зіпсувати своє молоко різноманітними консервантами і харчовими барвниками, якими так багата перероблена їжа.

Правила харчування годуючої жінки:  

  • Продукти повинні бути цільними і свіжими;  
  • Харчування має бути збалансованим;  
  • Їсти в міру, орієнтуючись на відчуття голоду;  
  • Спостерігати за поведінкою дитини в цей період.

Як збалансувати своє харчування – вживати щодня наступні продукти:  

  • Молочні продукти, переважно кисломолочні;  
  • Овочі та фрукти;  
  • М’ясо бажано відварне;  
  • Крупи.

Годуючій мамі не слід уникати морепродуктів, їсти горіхи, мед, обов’язково використовувати рослинні масла. А от різні ковбаси і сосиски, напівфабрикати слід виключити зі свого раціону. Важливим в цей період є і кількість вживаної їжі – їсти треба в міру, орієнтуючись виключно на почуття голоду, а не «за двох» як прийнято говорити в цей період.

Не варто боятися алергії – це дуже індивідуально. Не всі червоні яблука та ягоди викликають алергічну реакцію у малюків. І навпаки, не приймати організм може інший продукт, від якого ви не чекаєте алергічної реакції. Тому так важливо в цей період спостерігати за поведінкою дитини.

Вживаючи в їжу свіжі цільні продукти, не переїдати, так легше визначити на якій продукт виникла алергічна реакція, якщо таке раптом трапиться. Спостерігайте, як реагує ваш малюк, коли ви їсте яблука, капусту, бобові і не забувайте радитися з вашим лікарем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: