Хеллоуїн (англ. Halloween) – свято, яке відзначають перед днем Усіх Святих, в останню ніч жовтня. Коріння свята йдуть у глибину тисячоліть, коли стародавні кельти відзначали прихід зими і довгих ночей. Вони поділяли рік на два періоди – літній та зимовий. Кельти вірили, що Бог Сонця з настанням зими потрапляє в полон до Князя Тьми і Володаря мертвих.

Під час сучасного свята люди надягають маски та карнавальні костюми, переодягаються в вампірів і відьом, щоб налякати або умилостивити темні сили.Традиція бродити по домівках і випрошувати солодощі з’явилася в Ірландії і Великобританії. Бідняки, отримавши частування, обіцяли молитися за душі померлих родичів господаря. Пригостити солодощами та цукерками – зробити добру справу, яка зможе полегшити існування покійних. Святкування пов’язане з традиційними іграми, піснями, атракціонами і ворожіннями.

Головний символ Хеллоуїна – ліхтар з гарбуза. Свято широко відзначається в США, Англії, Японії, Австралії. Останнім часом у нього з’явилися прихильники в Україні та країнах СНД.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.