Хрещення дитини, що про це потрібно знати!

Хрещення дитини сьогодні практикують багато батьків. Для православних обряд хрещення має глибокий духовний зміст. Обряд хрещення змиває з дитини гріх перед богом і робить його чистим перед обличчям творця. Якщо дитина хрещена, вона теж зможе стати хрещеним в майбутньому. За нього можна ставити свічку й молитися, просячи у Бога здоров’я. Багато хто вважає, що хрещення оберігає дитину від злого ока і багатьох неприємностей.

 
Де хрестити малюка?
 
Можна обійти кілька храмів і вибрати той, який ближче до будинку або де вам більше сподобається. Хрещення дитини можна провести в будь-який день,після того, як пройде ранкова молебень. На відміну від вінчання, хрещення можна проводити і у великі церковні свята, і в пост. Бажано поговорити зі священиком заздалегідь, щоб купити все необхідне для хрещення і дізнатися, як до нього підготуватися. Потрібно також обумовити можливість фото-і відеозйомки під час хрещення.
 
Потрібно взяти до уваги те,що під час хрещення в храмі можуть знаходитися інші люди. Якщо дитина на них погано реагує. Можливо, є сенс хрестити дитину недалеко від будинку в невеликій церкві. Бажано погодити зі священиком дату хрещення заздалегідь.
 
Що необхідно взяти з собою на хрещення?
 
Знадобиться хрестик для дитини (його можна купити заздалегідь у тій же церкві). Якщо хрестик куплений не в храмі, а в ювелірному магазині, його потрібно попередньо освятити в священика. Щоб не пошкодити тонку шийку дитини,потрібно повісити хрестик не на золотий або срібний ланцюжок, а на тасьму. Хрестик купують не батьки дитини, а його хрещений батько.
 
Для хрещення дитину одягають у чисту білу сорочку, бажано лляну або з інших натуральних матеріалів. Білий одяг – атрибут, що символізує очищення дитини перед обличчям бога від гріхів.
 
Знадобиться також біле простирадло або рушник. Його називають крижма. У ньому дитини будуть діставати з купелі й загортати. Бажано, щоб вона була з натуральної тканини. Крижма купує хрещена мати дитини. Вона також купує сорочку для дитини і білий чепчик.
 
Як вибрати хрещених батьків для малюка?
 
Вибираючи хрещених батьків разом з чоловіком, зверніть увагу: вони обов’язково повинні бути хрещеними. Хрещених батьків може бути двоє, але може бути і один. Для хлопчика це має бути хрещений, а для дівчинки – хрещена.Це повинні бути високоморальні люди, які могли б навчити дитину таїнств християнських вірувань, християнським засадам.
Люди іншої віри або неповнолітні не можуть бути хрещеними.
Раніше вважалося, що в хрещеними батьки потрібно вибирати таких людей, які могли б стати батьками для малюка, якщо справжні батьки передчасно загинуть.
Хрещені батьки неповинні бути подружньою парою.
Хрещеною матірью неможна брати жінку, у якої з моменту пологів пройшло менше 40 днів.
Вагітна жінка може бути хрещеною матірью
 
Як підготуватися до хрещення?
 
Хрещені батьки повинні підготуватися до обряду хрещення заздалегідь. Вони повинні перед цим обрядом сповідатися і причаститися, а також вивчити молитву для хрещення -«Символ віри». За три дні до хрещення хрещені батьки повинні дотримуватися посту, не їсти м’ясного, не лихословити, вести по можливості правильний спосіб життя. Хрещені батьки зазвичай оплачує всі витрати, які стосуються хрещення дитини.
 
Коли можна хрестити дитину?
 
Прийнято хрестити немовля на 40-й день після його народження. Тоді мама вже може бути присутня вцеркві, а до 40-а днів не може. Мама перед хрещенням підходить до священика,щоб він прочитав над нею очисну молитву.
 
При хрещенні батьки дитини не беруть участь у самому обряді, але можуть бути присутніми при ньому, перебуваючи в церкві. Коли дитину похрестили,хрестик залишається на ньому, його можна (і бажано) не знімати. Дитина звикає до нього  не відчуває і ніякого дискомфорту.
 
Як одягатися в церкву?
 
Щоб дотримати всі церковні закони, жінці потрібно одягнутися так, щоб плечі й лікті у них були прикриті, а плаття покривало коліна. На голові має бути хустка. Тон одягу повинен бути приглушений, ніяких яскравих забарвлень, ніяких прикрас. Чоловіки повинні заходити в церкву з непокритою головою.
 
При обряді хрещення хрестяться тільки правою рукою, а свічку можна ставити або правою, або лівою рукою. Під час обряду хрещення чоловіки займають праву половину церкви, а жінки – ліву її частину.
 
Як проходить обряд хрещення малюка?
 
На обряд хрещення хрещені батьки з малюком під’їжджають раніше призначеного терміну, щоб встигнути підготуватися. Потім хрещені батьки вносять дитину до церкви. При цьому дівчинка знаходиться на руках у хрещеного, а хлопчик – у хрещеної.Дитину потрібно загорнути в білу пелюшку, по можливості одяг не потрібно надягати, адже малюка будуть занурювати в купіль.
 
Священик покладає на малюка руки, це символ покровительства бога. Потім хресщені стають біля купелі, на руках у одного – дитина, а інший тримає свічки. Вони читають молитву«Символ віри», яку повинні вивчити перед цим. Цим хрещені батьки відрікаються від Диявола і щиро обіцяють слідувати божим заповідям. Після молитви святий отець святить воду,бере дитину на руки і занурює його в купіль три рази.
 
У купелі повинна бути досить висока температура води – до 37 градусів.Щоб малюк не застудився. Потім малюк проходить миропомазання – йому мажутьмиром оченята, чоло, вушка, носик, ротик, груди, ніжки і ручки у вигляді хреста. При цьому священик вимовляє: «Печать Духа Святого, амінь».
 
Потім дитину забирають хрещені(хлопчика – хрещений, а дівчинку – хрещена). Дитину витирають і одягають в білу сорочечку, надягають на нього хрестик. Тепер дитина хрещена, він очищений від гріхів в очах бога. Потім святий отець остригають волоссячко дитини хрестоподібно.Це – символ покірності Господу і вдячність йому за початок чистого і праведного життя.
 
Потім хлопчика вносять у вівтар, а дівчинку – ні. Дівчинку прикладають до ікони Матері Божої, цей обряд називається воцерковлення.
 
Хрещення дитини може зайняти в середньому годину-півтори. Після хрещення дитина буде православним християнином.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: