Якщо малюк хропе уві сні, це не нормально. Однак не варто панікувати! Звичайно, причини хропіння можуть бути самими різними – і нешкідливими, що просто усуваються, і цілком серйозними, що вимагають медичного втручання. Ми розглянемо і ті, й інші. А також розповімо про те, як допомогти дитині.

Хропіти можеяк немовлята та і старші діти. За словами педіатрів, це явище поширене. За статистикою, хропіння може спостерігатися у 5-9% дітей від 1 року до 7 років. Найбільш поширеними причинами є:

  • занадто сухе повітря в приміщенні;
  • закладений ніс, нежить;
  • скориночки в носі (часта причина хропіння немовлят).

Якщо причина – одна з вищеназваних, то полегшити стан дитини можна так:

  1. Прибрати з спальні зайві пилозбірники (великі іграшки, килими та ін.). Регулярно робити вологе прибирання і провітрювати, придбати для кімнати малюка зволожувач.
  2. Лікувати нежить, ні в якому разі не пускати перебіг хвороби його на самоплив.
  3. Дотримуватися правил гігієни – регулярно чистити маленький носик і зволожувати слизову сольовим розчином (власного приготування або купленим в аптеці).

Потрібно обов’язково гуляти з дитиною не менше години-двох на день, бажано подалі від трас і промислових зон. В ідеалі – в парку або в лісі.

Якщо описані засоби боротьби не допомагають і дитина продовжує хропіти, необхідно показати малюка лікаря. Оскільки причина хропіння може бути більш серйозна – аденоїди, викривлення носової перегородки, алергія, ожиріння.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.