Хто написав Гаррі Поттера?

Серію романів про чарівника Гаррі Поттера придумала англійська письменниця Джоан Роулінг (Joanne Rowling). У 2001 році Джоан Роулінг вийшла заміж і взяла собі прізвище чоловіка Мюррей, але продовжує публікуватися під ім’ям Дж. К. Роулінг.
 
Джоан Роулінг народилася в англійському графстві Глостершир в 1965 році. Закінчила університет в Ексетері зі ступенем бакалавра мистецтв. У 1990 році перебралася в Манчестер, а потім, після смерті матері, вирішила виїхати до Португалії викладати англійську мову. Там вона і почала вечорами працювати над своїм першим романом про Гаррі Поттера – хлопчика, який виявляє у себе дар чарівника. Роман отримав назву «Гаррі Поттер і Філософський Камінь».
 

Роулінг дописувала цю книгу вже в Шотландії, куди вона повернулася після першого шлюбу і народження дочки. Роман «Гаррі Поттер і Філософський Камінь» побачив світ у червні 1997 року і став проривом в жанрі дитячої фантастики. Книга нікому не відомої тоді письменниці отримала звання кращої книги року у Великобританії. Романи Гаррі Поттера перекладені на 68 мов. В світі продано більше 250 мільйонів екземплярів книг серії.
 
За першим романом про Гаррі Поттера послідували ще шість. Останній з них – «Гаррі Поттер і дари смерті» – став, по завіренню самої письменниці, останнім у серії про Гаррі Поттера. Широку популярність отримали не тільки романи Роулінг, але і їх голлівудські екранізації, що стали справжніми бестселерами. Джоан Роулінг нагороджена орденом Британської Імперії. Письменниця активно займається благодійністю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: