Хто такі масони і що таке масонство?

Слово «масони» нерідко попадається в ЗМІ різного ступеня авторитетності – і, що характерно, в одному реченні зі словом «змова». Навіть люди, нескінченно далекі від історії, можуть пригадати щось на кшталт «це таємна організація, яка в усьому винна», адже в ігрових художніх кінофільмах масонство згадується не рідше ніж в публіцистиці. І завжди орден вільних каменярів сценаристи, журналісти і прості споживачі масової інформаціі оточують ореолом таємничої, містичності. Хто ж вони насправді, і що правда в легендах про масонів, а що вигадка? Розібратися вкрай складно , якщо ви самі не перебуваєте в цій організації – але давайте спробуємо.
 
Починається історія масонства з середньовічних ремісничих артілей. Так, перші адепти дійсно були каменярами: роз’їжджали по Європі, будуючи замки для місцевої знаті – і треба сказати, що правом вільного переміщення серед простолюдинів володіли тільки вони. Поступово гільдія ставала все багатшою і впливовішою, користувалася істотними привілеями і навіть мала право висувати своїх представників у місцеві та державні органи влади. Пізніше саме з цієї касти виросло перше покоління буржуазії – промисловці і підприємці. На відміну від  аристократії, масони накопичували капітал своєю працею і досягали високого достатку за допомогою власної комерційної жилки, а не отримавши матеріальні блага від титулованих предків. Потрібно підкреслити: у витоків масонства стояли геніальні комерсанти – а їх нащадки створюють кістяк цього руху зараз.

Якщо не вдаватися в релігійно-містичну муть, навколишнє суспільство вільних каменярів в очах обивателів, можна висловитися гранично просто: сенс існування масонства і в давнину, і зараз – взаємодопомога. Тобто, вступивши в ложу, ви можете розраховувати на підтримку нових братів (адепти масонського руху нерідко називають своє суспільство братством, підкреслюючи, що складаються в близькі, майже родинні відносини): скажімо, один зі співтоваришів прийме вас на хорошу посаду у власній фірмі, інший допоможе домовитися з чиновниками, третій зведе з вигідним діловим партнером… А четвертому надасте допомогу вже ви, коли станете досить успішні, щоб мати таку можливість. Саме тому багато політиків – протеже масонського ордену, які скористалися зв’язками старших побратимів. Хоча й не всі зізнаються в цьому, але їх набагато більше, ніж прийнято вважати.
 
Зрозуміло, масонська організація відносно впливає на політику всіх країн світу: брати- каменярі роблять все можливе для просування вигідних ордену законів і розсаджування співтоваришів на державних керівних посадах. І саме тому так звані масонофоби говорять про світову змову, турбуючи мирних громадян і вселяючи жах параноїкам. Здавалося б – мета у критиків хороша. Не дуже – то приємно усвідомлювати, що фактично правлять країнами не народні обранці, а купка змовників – але краще знати правду, навіть якщо вона гірка. З іншого боку, говорити про правду брехливими словами, приписуючи масонам всі біди людства, теж хибний шлях. Тому що, мало вказати на винного у ваших проблемах – треба потрудитися їх вирішити. На що у обивателя, на жаль, не завжди вистачає мотивації.
 
Напевно у читачів назріло питання: а як же, власне, стають масонами? Мовляв, може і мене візьмуть? Якщо ви доведете, що співпраця з вами вигідно організації – візьмуть обов’язково. Зараз орден вільних каменярів вже не є таким закритим як у середньовіччі: ресурсів, присвячених масонству, в інтернеті безліч. Втім, найпотаємніше напоказ стороннім все одно не виносять – що й не дивно, але загальної інформації достатньо. Зокрема, знайти алгоритм подачі заяви на вступ в ложу праці не складе.
 
Перше і головне, що вам потрібно дізнатися – чи є масонська ложа в вашому місті. Якщо ні, але дуже хочеться… ви не планували переїхати до іншого населеного пункту, побільше?.. Далі. Нових членів приймають з віку двадцяти одного року. Ви повинні бути людиною добропорядним, з позитивною репутацією, віруючим. Ось у що віруючим – не має значення. Масонство толерантно ставиться до всіх релігій, вважаючи, що адепти різних вірувань всього лише називають неоднаковими іменами одного і того ж бога, Великого Архітектора Всесвіту. Ледачих безсрібників в масони не беруть: на момент вступу в ложу ви вже повинні досягти якоїсь ступеня успішності і бути досить заможним, щоб платити членські внески без загрози опинитися розореним. Сума розраховується індивідуально при особистій співбесіді, але в кожному разі вона чимала. І останнє: ви повинні бути чоловіком. Дам в суспільство традиційно не беруть.
 
Майте на увазі, що про вас стануть наводити довідки. Будь-які неприємні факти вашої біографії можуть послужити приводом для відмови. Приховувати щось безглуздо, так як зв’язку у масонів є скрізь – докопаються, і буде тільки гірше. Якщо ж ваша кандидатура підходить за всіма критеріям придатності, чекайте запрошення на ритуал посвяти – той самий, барвисто освітлений в сотнях книг і кінофільмів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: