Хто такі зомбі і як вони виникли?

Напевно, більшість людей, що мають телевізор, дивилися чи чули про фільми про зомбі. Багато хто сприймає такі сюжети просто як фантастику. Але відомо, що будь-які вигадані історії – не просто плід фантазії людини, і існує грунт, на якому вони виникли.Зомбі – люди, позбавлені пам’яті.

У декількох африканських племенах ще давно існували певні ритуали, здійснюючи які, місцеві шамани впливали на людину наркотичними речовинами і вводили його в стан подібний смерті. Потім чаклун воскрешав жертву і перетворював її на раба, який механічно виконував накази і виявляв беззаперечну слухняність.

Походження слова «зомбі» точно не визначено. За однією з різних версій, так називали гігантського чорного змія, який уособлював зло в африканській міфології. Даний термін був вперше використаний Вільямом Сібуруком в книзі під назвою «Острів магії», темою якої є вудуізм на Гаїті. Автор розповідає про якихось «живих мерців», які працювали на цукрових плантаціях і про зомбування людей на острові.

Це питання також вивчав російський дослідник аномальних явищ А. Горбовський. Автором книги «Інші світи», висловлює припущення, що практика зомбування людини була завезена на острів Гаїті шаманами вуду і нащадками чорношкірих рабів-драгомейців.

Як же відбувався цей процес? Жертві підмішували в їжу тетродотоксин – отрута нервнопаралітичної дії, одержуваний з риби-двозубою. Наслідки отруєння були схожі за своїми зовнішніми ознаками з настанням смерті. У людини синіла шкіра, очі ставали нерухомими і застиглими, дихання не прослуховується. Відбувається церемонія похорону, а через пару днів «небіжчика» викрадають з могили. Потім жертву «оживляють», але після проведених маніпуляцій, людина не пам’ятає, хто вона, мислення у неї загальмоване, людина не здатна сказати, де знаходиться.

Але історія знає випадки, коли до жертви зомбування поверталася пам’ять. Випадок стався з Клавдіусом Нарцисом один з низки подібних. Чоловік судився зі своїми родичами через права на володіння земельними ділянками й несподівано помер від невідомого захворювання в лікарні столиці Гаїті місті Порт-о-Пренс у не такому далекому 1962 році. Нарцис був похований, але, як пізніше виявилося, не помер, а був вивезений на невідому йому ферму. Там працювали люди, яким в їжу підмішували якісь речовини, що отруюють їх мозок.

Але одного разу, завдяки випадку, додати зілля в їжу просто забули, після чого сотні рабів розбіглися. Клавдіус Нарцис зумів зберегти пам’ять і підозрював, що його брати доклали руку до цієї справи. Тому чоловік побоявся повертатися в село, де він жив раніше. Але його впізнали і повідали новину рідним. Це сталося по закінченню вісімнадцяти років після дня офіційної смерті Клавдіуса. Сім’я визнала його, хоча і відмовилася прийняти. Так він потрапив в місцевий госпіталь. Багато видань зацікавилися цією історією і надрукували фотографію, яка зображає Клавдіуса Нарциса, самотньо сидячого на власній могилі.

Відносно недавно західні ЗМІ писали про дивний випадок, що стався на старому кладовищі неподалік від мальовничого міста Брук-ан-дер-Мур в Австрії. Очевидці розповідали про побачені ними небіжчиків, які піднялися зі своїх могил і йшли колоною через село до озера. Після чого пожовклі скелети і трупи нібито розчинилися у воді. Жителі села відзначають ще одну дивовижну особливість – яскраве світло спалахом осяяло небо над тією місцевістю за день до моторошного випадку. Народилася версія, що в озеро з неба впав метеорит. На ранок могили були порожні, а на дні озера людських останків не виявили.

Подібний випадок мав місце також в Індії. Після падіння двох метеоритів в ліс, небіжчики, що знаходилися неподалік кладовищ почали вставати з могил і зникати безслідно в лісі. Ці випадки не задокументовані, але розмови не виникають зовсім на порожньому місці. Вплинути могло радіоактивне поле, утворене після падіння метеоритів. Адже сучасній науці не відомі всі властивості радіації.

Кожен сам вибирає, вірити йому подібним історіям чи ні. Але існування зомбі, які є «живими мерцями», як їх нам зображують багато фільмів, малоймовірно. Мертвий мозок не може посилати жодних сигналів організму. Так що зомбі може з’являтися лише в дійсності не мертва людина. І чи існує сила, здатна підняти з могили мерця?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: