Хто такий шут?

Шути були ходячими об’єктами для насмішок в Середньовічній Англії – їх змушували носити принизливі костюми і танцювати на потіху оточуючих. Якщо за вечерею панове і пані побажали б запустити в вас фруктом, ви мали сприймати це з посмішкою і помахати рукою.

Шути повинні були перебувати в цілодобової готовності з’явитися на першу вимогу і відповідали за те, щоб король і королева завжди були в доброму гуморі. Це була вкрай невдячна робота, що припускає постійне неприкрите приниження.

Однак таке жорстоке поводження окупалося істотними бонусами. Почнемо з того, що блазні мали повну свободу слова, завдяки чому могли говорити все, що спаде їм у голову, не побоюючись наслідків.

Шут міг відкрито ображати людей, які йому не подобаються, можна було навіть ображати самого короля і бути впевненим, що тобі нічого за це не буде.

Шутам довіряли повідомляти погані новини, бо вони могли це зробити, не ризикуючи при цьому головою.

Крім того, оскільки шути проводили багато часу в суспільстві короля і придворних, їм часто вдавалося прокласти собі шлях нагору по соціальним сходам. Іноді вони набували такого вплив, що з ними навіть радилися перед битвами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: