Хто такий трейдер і чим він займається?

Економічні зміни, що відбулися в нашій країні в останні десятиліття, принесли в наше життя чимало нового. Зокрема, ми познайомилися з деякими професіями, про які раніше ми й не чули. Одна з таких професій – трейдер.

Даний рід занять полягає в купівлі валюти за нижчою ціною з подальшим продажем її за ціною більш високою. Але можливо і зворотне співвідношення: валюта спочатку продається, а потім за нижчою ціною купується. Прибуток же полягає в різниці між купівлею і продажем. 

Серед трейдерів є і професіонали, і аматори. У перших є економічна освіта, вони працюють в різних організаціях – інвестиційних фондах, дилінгових та аналітичних центрах – але є й такі, хто працює на себе.

Для любителів же трейдинг – це не основний рід занять. Цілі торгівлі на фінансових ринках у любителів бувають різні. Для одних це можливість примножити свій капітал, інших же приваблює сам процес аналізування ринку. У другому випадку досвід такої діяльності нерідко стає темою для вельми корисних книг.

Робота трейдера зовні комусь може представлятися досить легкою, але це абсолютно невірне враження. Трейдер ризикує своїми грошима і покладатися може тільки на себе, на свої власні знання про валютний ринок, динаміку якого доводиться постійно вивчати, розслаблятися тут не можна . Дуже сильна в такій роботі емоційна складова. Людина перебуває під невпинним психологічним тиском, тому дуже важливо навчитися абстрагуватися від емоцій, інакше можна втратити здоров’я. 

У своїй діяльності різні трейдери дотримуються різних тактик. Так, одні з них можуть вдаватися до технічного аналізу ринку. Головне при цьому – вивчення поведінки цін, побудова його графіків. Передбачається, що поведінка ринку може повторюватися, отже, вивчення його нинішньої динаміки здатне дати корисні прогнози щодо майбутнього. Інші трейдери використовують більш складний вид аналізу ринку – фундаментальний. Для цього необхідно володіти аналітичним складом розуму, адже аналізувати доводиться величезна кількість інформації. Головна ж мета при цьому – прогнозувати вплив тих чи інших подій, що відбуваються в світі, на поведінку фінансового ринку.

Нарешті, є і такі трейдери, які орієнтуються на теорію ймовірностей. Фактично, в цьому випадку торгівля перетворюється на якусь подобу азартної гри. Досить успішний трейдер з великим досвідом роботи може орієнтуватися навіть на власну інтуїцію, не вдаючись до яких би то не було методів аналізу. Але, звичайно, до такого рівня здатні дійти одиниці. Нарешті, трейдери підрозділяються на внутрішньоденних, вчиняють кілька угод за день, і трейдерів – інвесторів, що здійснюють декілька операцій в рік.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: