Хто такий японський самурай?

Щоб захищати свої землі і володіння, японські феодали тримали цілі військові дружини. З плином часу з цих воїнів створився шар дрібного дворянства. Представники цього стану називалися самураями.
 
Слово «самурай» означає «воїн, відданий сеньйору». Від свого сеньйора за військову службу самурай зазвичай отримував землю у власність і платню рисом і грошима.
 
На початку 12 століття у самураїв з’явився свій кодекс честі і моральної поведінки, бусідо. Бусідо був побудований на принципах буддизму конфуціанства і буддизму. Він, подібно закону, строго регламентував практично все життя самураїв. Бусідо був побудований на основою підпорядкування молодшого старшому.
 
Основним заняттям самурая була військова служба, яка вважалася дуже почесною. Але порушення якихось військових обов’язків або кодексу бусідо каралося найсуворішим чином. Самурай, зганьбив себе негідними вчинками, зобов’язаний був здійснити над собою особливий ритуал самогубства – харакірі. Цей ритуал дозволяв його душі очиститися від ганьби.

У другій половині 12 століття відзначається особливий розквіт японського самурайства. У цей час самураї зіграли важливу роль у важкій боротьбі між династіями феодалів, яка в кінці-кінців закінчилася приходом до влади будинку Мінамото. Засновник будинку Мінамото, Юрітомо, отримав звання сегуна – ватажка всіх самураїв.
 
У всі провінції Японії з тих пір прямували підлеглі сьогуна, які називалися сюго. Сюго був керівником і главою місцевих самураїв і мав повну військову та цивільнувладу.
 
Починаючи з 16 століття самураї почали втрачати владу і поступово перетворилися на елітні підрозділи воїнів. У пізній період самурайські традиції використовувалися тільки для традиційного виховання молоді в японському дусі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: