Яблучний спас!

Свято Преображення Господнє щорічно відзначається православними 19 серпня. У народі більш популярно інша назва – Яблучний Спас або Другий Спас. Преображення Господнє входить до числа 12 найбільш значущих православних свят. Третій, або Горіховий Спас – заключний, він випадає на 29 серпня. Існує ряд традицій, прикмет і обрядів, пов’язаний з Другим Спасом. Про те, що можна і не можна робити на Яблучний Спас ми розповімо докладніше.

Преображення Господнє: що це за свято, історія

У православ’ї про історію свята Преображення Господнє говориться так: Ісус Христос відкрив своїм учням Петру, Якову та Іванові те, що йому належить померти на Хресті заради порятунку людей і воскреснути. Після цього він разом з цими трьома апостолами зійшов на гору Фавор і преобразився перед ними.

Яблучний Спас: чому так називається

У народі за цим днем, 19 серпня, закріпилася інша назва – Яблучний Спас або Другий Спас. У цей день в храмах здійснюється Божественна літургія, після якої освячують яблука та інші плоди. Ось чому Свято Преображення Господнєо ще називають Яблучним Спасом.

Яблучний Спас 2015: що можна і потрібно зробити 19 серпня

Перш за все, на Яблучний або Другий Спас, як і на будь-який інший православне свято, прийнято ходити в церкву. Потрібно також взяти з собою яблука, які після служби священик освячує.

Цікаво, що в Ізраїлі та інших південних християнських країнах 19 серпня на Преображення Господнє в храм несли освячувати виноград. Але оскільки на наших землях він не так поширений, та й дозріти до цього часу не завжди встигає, традиція трохи перетворилася. І у нас стали освячувати Яблука.

Головне розуміти, що фрукти та овочі освячуються не для того, щоб вони знайшли якісь особливі якості. Головна мета – це подякувати Богові за всі блага.

Господині на Яблучний Спас готували яблучні пироги, варили яблучне варення і компоти.

Не можна 19 серпня забувати і про нужденних. Здавна в цей день було прийнято пригощати нужденних фруктами та іншими продуктами, а також допомагати самотнім жінкам і людям похилого віку по господарству.

А ще наші предки на Преображення Господнє ходили в поле і проводжали сонце, оскільки вважалося, що в ці дні на зміну літу приходить осінь.

Яблучний Спас 2015: що не можна робити на Другій Спас

Яблучний Спас святкується під час Успенського посту, тому важливо дотримуватися обмеження в їжі і розвагах. Традиційно під час посту не можна їсти м’ясні та молочні продукти, яйця. Крім того, церква радить обмежувати себе і в розвагах.

А ось риба 19 серпня, на честь Свята Преображення Господнього, дозволена.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: