Зима – прекрасна пора року. За вікном падають сніжинки, дітки катаються на санках, молодь підкорює катки і тільки автомобілістам не до святкувань. Дороги слизькі, підвищений ризик виникнення аварій, видимість мінімальна, машина не заводиться.

Не дивно, що багато власників автомобілів намагаються взагалі не виїжджати на своїх машинах і залишають їх у гаражі. Що ж, їзда взимку має свої особливості, і сьогодні ми про них розповімо.

Їздіть повільно

Взимку забудьте про великі швидкості. На слизькій дорозі дуже просто потрапити в занос, а щоб вийти звідти потрібно бути воістину хорошим водієм. Та й для асів небезпека велика, адже ефективність гальмування істотно знижується.

Правильно гальмувати

В холодну пору дуже важливо правильно гальмувати. Так, ні в якому разі не гальмуйте з блокуванням коліс – з вашим автомобілем ви покотитеся по дорозі як на ковзанах. Не буде зчеплення з дорогою – і вас по колу просто розгорне. Як ви розумієте, наслідки тут можуть бути вкрай сумними.

Гальмувати потрібно плавно. Якщо раптово ви зрозуміли, що колеса заблокувалися – відпустіть гальмо і заново починайте гальмувати так, щоб колеса при цьому не блокувалися.

Обїзжайте колії

Дуже часто на зимовій дорозі можна побачити “втоптану” колію. Якщо ви в неї потрапите, то практично втратите можливість керувати своїм транспортним засобом і в разі чого не зможете обїхати раптову перешкоду. Виїжджайте з такої колії з мінімальною швидкістю і пам’ятайте, що глибока колія може навіть пробити піддон вашого автомобіля.

Дивитись в обидва

Взимку розслаблятися не можна. Завжди будьте напоготові і дивіться по сторонам навіть якщо рухаєтеся по головній дорозі. В цей період на вас запросто може виїхати водій, гальмуючий з блокуванням коліс.

Обирайте хороші дороги

Якщо у вас є така можливість, уникайте погано розчищених і поганих доріг. Там можна легко застрягти і вам доведеться неабияк постаратися щоб витягнути машину. Вам доведеться або просити перехожих підштовхнути ваш автомобіль, або викликати транспортний засіб, який витягне вас на буксирі.

От і все, що вам потрібно знати щоб ​​убезпечити себе на дорозі взимку. Пам’ятайте: хто поінформований – той озброєний!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.