Як банки обманюють людей?

Послугами банків користується майже кожна сучасна людина. Без послуг кредитних установ складно уявити суспільство, високий попит на них говорить про те, що банки полегшують життя людей. Але все ж головна мета банку – це отримання прибутку. Тому їх послуги коштують чимало, причому іноді банки заробляють не зовсім чесним шляхом. Найчастіше – замовчують про якісь додаткові суми, які ви повинні будете виплатити.

І найчастіше різні хитрощі банки застосовують по відношенню до кредитів всіх видів. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, потрібно знати, як банки обманюють людей – клієнтів, нас з вами.

Комісії

Про них зазвичай клієнтові нічого не повідомляється. Всі комісії з самого початку передбачені договором. Це можуть бути комісії у вигляді плати за видачу кредиту, відкриття і ведення позикового рахунку і так далі. Їх сума може виявитися навіть більше, ніж річний відсоток кредиту. А клієнти банків зазвичай тільки й дивляться на річний відсоток.

Комісії стягуються незаконно. Банки це прекрасно знають, але продовжують включати в договір подібні умови. Причому запобігти включення комісій в договір практично неможливо – як тільки ви про це попросите, в кредиті вам, швидше за все, просто відмовлять. А причини відмови банк не зобов’язаний пояснювати. О

Чи погашений кредит

Настав той прекрасний день, коли ви внесли останній платіж по кредиту. Ви відчуваєте полегшення, і з часом ви вже й забули про те, що колись брали кредит. Може статися так, що якусь незначну суму ви не доплатили, а касир в банку вам про це не повідомив – навмисно. Або, наприклад, ви запитали про суму, яку залишилося внести, а вам повідомили трохи меншу суму. І ось проходить якийсь час, а з вас вимагають якийсь борг. Причому з усіма штрафами та пенями. Найчастіше цим грішать банки – любителі швидких кредитів. Щоб цьому запобігти, потрібно завжди брати довідку про те, що кредит погашений. Після останнього платежу вам можуть сказати, що кредит нібито закривають протягом якогось терміну, і звернутися за довідкою потрібно пізніше. А потім ви, може, і забудете про цю довідку. Але забувати не можна – обов’язково її візьміть.

Вимагають платити знову

Через деякий час після повного погашення кредиту вам може надійти дзвінок з банку. Вас попросять погасити наявний борг. І якщо у вас не збереглося квитанцій про оплату кредиту – це дуже погано. Банк спокійно може стягнути з вас цей «борг» у суді, стверджуючи про факт вашої неоплати. А ви не зможете довести, що платили.

Якщо вам надійшов такий дзвінок і квитанції на руках, то повідомте про готовність пред’явити їх. Від вас відстануть, пославшись на збій в системі. Чи спеціально банки це роблять або у них дійсно якісь збої, сказати важко. Але висновок один: завжди зберігайте всі квитанції і кредитний договір. Зберігайте їх бажано ще три роки після погашення кредиту: такий термін звернення банку до суду.

Підступний пільговий період

Ця хитрість стосується кредитних карт. Ось, мовляв, як все просто – говорить вам кредитний менеджер – майже безвідсотковий кредит. Адже після використання картки у вас є час погасити цю суму (пільговий період), та проценти на неї не нараховуватимуться.

Дійсно, пільговий період істотно полегшує кредитну ношу. Але тільки тим, хто знає його терміні. Наприклад, термін такого періоду – 30 днів. Ви вільно користуєтеся карткою з наміром в передостанній день погасити борг. Але пільговий період найчастіше відраховується днями до кінця місяця з моменту здійснення операції. Тобто якщо ви зробите покупку першого числа, то дійсно, ваш пільговий період буде 30 днів. А якщо 25 числа, то всього 5 днів. Не знаючи цього, можна дуже сильно переплатити банку.

Страховка

Кредитний менеджер, якщо і згадає про страховку, то тільки в не значущій формі. Якщо ви спробуєте заперечити, то вам взагалі скажуть, що страховка – це обов’язкова умова і без неї вам не схвалять кредит, навіть і не намагайтеся. Це – нахабна брехня, знайте. Банки не мають права нав’язувати страхування своїм клієнтам. Рішення одне – наполягати на видачі кредиту без страховки. Адже страховка найчастіше виявляється непотрібною, а її сума досить значна.

Кредитки

Банки люблять пропонувати кредитні карти всім підряд і при кожному зручному випадку. При цьому вам кажуть, що ви нічого не втратите, якщо треба – користуйтеся, це зручно, якщо не треба – нехай карта лежить до потрібного моменту. При цьому пропонується безкоштовне обслуговування протягом тривалого терміну.

Про таку карту можна просто забути. А робити цього не можна. Банк після закінчення періоду безкоштовного обслуговування оформить вам нову карту, з платним обслуговуванням, і буде регулярно нараховувати вам борг. Про цей борг ви можете дізнатися через рік або навіть більше, коли суму накопичиться значна. Рішення просте – не брати кредитки без необхідності. І завжди пам’ятати про ті кредитки, які ви все-таки взяли. При необхідності – повернути в банк, якщо не користуєтеся.

Отже, ми розглянули основні способи обману клієнтів з боку банків. Бажаємо вам ніколи не потрапляти на подібні виверти і відстоювати свої права. Найголовніше – завжди читайте договір з банком дуже уважно, а особливо уважно – те, що написано дрібним шрифтом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: