Як боротися з безсонням під час вагітності?

З самого початку вагітності у багатьох трапляються напади безсоння. У першому триместрі причиною цього може бути зліт прогестерону і ряду інших чоловічих загалом-то гормонів, нехарактерних для жіночого організму. В результаті нерви напружуються, розслабитися і заснути не вдається. У міру зростання плоду гормони трохи заспокоюються, але при цьому накопичується вага, спина починає боліти, чим далі, тим важче буває дихати лежачи, а дитина при цьому активно рухається, штовхається.

Причин не могти заснути – безліч. Іноді ночі без сну настільки вимотують, що вже хочеться просто прийняти снодійну таблетку. Але без попередньої серйозної консультації з лікарем вагітна жінка цього робити просто не має права. Немає зараз, на жаль, такого снодійного, яке не гальмувало б розвиток малюка в утробі. Крім того, їх діючі речовини накопичуються в уразливих під час вагітності нирках, печінці.

Максимум, що може призначити вам нормальний лікар для полегшення засипання – це валер’янку або ж пустирник.

Пам’ятайте, що вагітність – природний фізіологічний стан, а не послаблююче вас захворювання. Так що можна скористатися порадами, рекомендується боротися з безсонням шляхом адекватних фізичних навантажень.

Завжди, коли ви відчуваєте себе для цього досить добре, приділяйте увагу спеціальної гімнастики для вагітних, пішим прогулянкам, йозі. Тільки активність не повинна відбуватися безпосередньо перед сном – тоді замість приємної втоми ви отримаєте бадьорість.

Також не варто перед сном приділяти увагу розумовій діяльності: ефект буде схожим. Так що останні півгодини перед відходом в ліжко краще розслабляйтеся, поговоріть з коханим і сім’єю про приємне, слухайте медитативну музику.

Нерідко вагітні засинають посеред дня, а потім не можуть ніяк заснути вночі. Щоб позбутися такої проблеми, бажано скоротити час денної дрімоти до години, максимум півтори. Крім того, можна просто замінити денний сон якимось спокійним, розслаблюючим видом відпочинку.

Зверніть увагу і на свій режим їжі. За вечерею бажано не їсти забагато, оскільки активна робота шлунково-кишкового тракту перешкоджає здоровому сну. Також дочекайтеся, щоб між їжею і сном пройшли щонайменше дві години. Якщо ви відчуваєте почуття голоду, то випийте склянку молока з медом: калорійно і заспокоює.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: