Якщо з бур’янами нічого не робити, вони в лічені дні заполонять все на своєму шляху. Утримувати грядки в акуратному стані не так складно, адже крім монотонної ручної прополки існують більш досконалі методи боротьби з бур’янами.

Ручна прополка

Цей спосіб боротьби з смітною рослинністю знайомий, мабуть, кожному городникові. Його суть проста: необхідно висмикувати з землі бур’яни і переміщати їх в компостну купу або сміттєвий мішок. Заняття це нудне і, як показує практика, малоефективне: через кілька днів бур’яни знову займуть свої насиджені місця.

Прополка за допомогою мотики або сапки

Цей вид боротьби з бур’янами трохи більш досконалий, ніж ручна прополка. Бур’яни не висмикуються, а перерубують трохи нижче рівня грунту. Це можна робити за допомогою сапи, плоскорізу або мотики. Спосіб більш продуктивний і при регулярному застосуванні досить ефективний. Такі злісні бур’яни, як осот і кульбаба, які вміють відрощувати нову надземну частину в лічені дні, не здатні робити це нескінченну кількість разів.

При регулярному зрізанні вершків будь-яке коріння рано чи пізно виснажуються і гине природним чином.

Перекопка

Цей спосіб боротьби є свого роду профілактикою. Повірте, немає більш ефективного способу здолати пирій, ніж перекопати ранньою весною грунт і в процесі даного заходу вручну вибрати всі шматки кореневищ цих бур’янів.

Можна вчинити хитріше. Ранньою весною закрити ділянку з бур’янами прозорою плівкою, щоб виманити їх теплом, а як тільки вони з’являться на поверхні – розкрити плівку і вбити «ворогів» за допомогою сапи.

Мульчування

Багато рослини погано ростуть в темряві. Бур’яни не виняток. Закрийте за допомогою мульчуючого матеріалу всі вільні ділянки грунту між грядками  Повірте, бур’янам буде вельми незатишно. Мульча стримає їх буйний ріст. У ролі мульчують матеріалу добре себе зарекомендували подрібнена тріска, шишки, тирса, чорний нетканий матеріал, чорна плівка, спеціальна агротканина. На худий кінець, підійдуть листи щільного картону, старий ковролін або лінолеум.

Мульчування – один з простих і безпечних способів підтримувати свою ділянку в чистоті без особливих зусиль. Замульчувати посадки краще ранньою весною, до появи бур’янів.

Хімічна атака

Для боротьби з бур’янами можна використовувати і спеціальні препарати. Правда, не всі городники беруть їх на озброєння, оскільки вони отруйні не тільки для бур’янів, а й для культурних рослин, а також грунту.

Оптимальний варіант – використовувати гербіциди суцільної дії. Як правило, вони зроблені на основі гліфосфата. Такі гербіциди не отруюють грунт. Ними можна без побоювання обробляти навіть грядки, але тільки після збирання врожаю.

При обробці необхідно прикривати сусідні рослини щитом або плівкою, а також користуватися засобами індивідуального захисту (рукавичками, захисною маскою).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.