Як боротися з міллю?

Для деяких з нас одяг – спосіб зігрітися, для інших – засіб самовираження, для третіх – джерело заробітку грошей. Але поруч з нами живуть істоти, для яких наша одяг – продукт харчування. Як ви напевно здогадалися, мова піде про міль.

Слід зауважити, що знайомі всім безбарвні (бліді як моль) метелики, однією своєю появою зривають бурхливі оплески, не здатні що-небудь гризти в принципі. Їх ротовий апарат пристосований тільки до висмоктуванню соку рослин. Псують одяг (а також провіант, про що нижче) гусениці молі. Це ті самі «черв’ячки», яких можна виявити в залежаному борошні, крупах і цукрі.

Захищаємо одяг

Народні засоби від молі допомагають зберегти в цілісності одяг, розглянемо деякі з них.

Одним з найпоширеніших народних засобів, що використовуються нашими бабусями та дідусями, є нафталін. Нафталін – тверда кристалічна речовина з неприємним специфічним запахом, який відганяє комах. Його використовують у вигляді порошку, який засипають в мішечки, які ставлять в місця зберігання речей. Нафталін не вбиває комах, а лише відлякує їх. Однак фахівці виявили, що властивості нафталіну небезпечні для людини.

Особливу популярність набув інший ефективний засіб, що допомагає від молі – тютюн. Допомогти вам зможе як тютюн запашний, так і тютюн простий. Тютюн погано підходить для захисту одягу, так як має специфічний запах. Краще використовувати його в якості засобу тривалого зберігання килимів, ковдр пледів і т.п. Єдиним мінусом є те, що тютюн невеликий, і важко потім його збирати в ворсі. З цим мінусом можна боротися використанням мішечків.

Наступний по ефективності засіб від молі – листя горіхового дерева, які, між іншим, відлякують ще й комарів, і інших комах. Якщо у вас є можливість посадити горіхове дерево у дворі вашого будинку, то зробіть це, ваші вечори більше не затьмарять присутністю паразитів.

Також допомагає господарське мило. Воно дозволяє відлякати всі види дорослих самок і ускладнює пересування личинок. Основним недоліком є ​​неприємний запах. Використовувати можна таким чином: нарізані кубики мила розкладіть по кухонним тумбочках, або покладіть в пакети з одягом.

Засобом від молі, позбавленим неприємного запаху, є лаванда. Її запах дуже сильний і зберігається надовго. Можна зібрати квіточки в спеціальних пористих пакетиках та покласти в шафу з одягом. Також використовується лавандова олія, відкриті посудини з яким ставлять в шафу. У масла лаванди запах різкий і довгий, воно входить до складу багатьох засобів від молі.

Герань – кімнатна квітка, яка не тільки прикрасить ваш будинок, але і врятує від багатьох комах. У кожній кімнаті поставте по горщику з кущем герані. Іноді відкривайте шафи і провітрюйте їх.

Також використовують в якості народних засобів олії м’яти, евкаліпта, апельсина і гвоздики.

Рятуємо продукти харчування

Як засіб захисту продуктів харчування від харчової молі використовується шкірка апельсинів, лимонів, мандаринів, тобто цитрусів, запах яких відлякує метеликів. Розкладають свіжу шкірку, а після втрати нею запаху, замінюють іншою шкіркою.

Часник і оцет, звичайно, не дуже приємно пахнуть, але зате комахам їх запах теж не подобається. Часник розкладають по кухонним шафам, а оцет додають при прибиранні квартири в воду. А от меблі оцтом краще не протирати, запах буде занадто різким і збережеться надовго. Краще використовувати цитрусові.

Засоби знищення молі

Всі перераховані вище засоби допоможуть лише відлякати нових метеликів, а личинки, якщо вже вони є на речах, не помруть. В даний час виробники пропонують велику кількість різноманітних аерозолів, пластин, фумігатори, секції, пастки для винищення метеликів і личинок.

Аерозолі є дуже сильним засобом, який використовують у тому випадку, якщо на речах велику кількість личинок і дорослих особин. Перед використанням перевірте, що у вас немає алергії на аерозоль. Одягніть медичну маску. Знадобиться пару годин на знищення комах.

Фумігатори справляються за кілька тижнів, але вони прості у використанні.

Ретельно стежте за одягом і продуктами харчування. Частіше робіть вологе прибирання. Як мінімум раз на місяць протирайте верхні полиці шаф, відкривайте пакети із зимовими або літніми речами і стежте за їх станом і тоді ненаситні метелики будуть пролітати повз ваші шафи!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: