Як боротися з мишами?

Хотів би поділитися власним досвідом боротьби з незнищенною полчищами сірої братії. Я живу в приватному будинку, і мишача проблема переслідує мене протягом усього життя. Якщо в квартирі ще якось можна замурувати порожнечі і нещільності, в приватному будинку це зробити практично нереально – всюдисущі гризуни завжди знайдуть, де прогризти собі хід. 
 
Помічено, що ходи зазвичай з’являються в тих місцях (я маю на увазі дерево, а не залізо), де вже є достатня щілина. Миші розширюють її до тих пір, поки не зможуть пролізти. Наприклад, щілини підлоги під плінтусом, між торцями дощок підлоги і стіною. Там, де з’єднання щільні і щілин немає взагалі або можуть бути добре замазані і закладені, – найімовірніше, миші гризти нічого не будуть. Коротше кажучи – ці шкідники тільки розширюють вже існуючі порожнини.
 
По – перше: я б не радив застосовувати різні саморобні пристрої для знищення мишей струмом, як радять деякі «шкуродери», якщо не хочете біди. Електрика небезпечно не тільки для мишей, але і для людини.
 
По друге: у продажу є набагато менш небезпечні засоби, безболісні і більш гуманні .
 
По-третє: якщо ви потравите навіть всіх мишей в будинку – це не означає, що вони зникнуть з вашого життя назавжди. Рано чи пізно ця проблема виникне знову, і нічого тут не поробиш. Життя є борьба. На досвіді перевірено, що клей для мишей діє досить ефективно. Правда, далеко не завжди миші самі лізуть в клей – найчастіше вони спритно обходять цю хитрість. Тому я намазую клей на яку-небудь картонку, відрізану від пакувальної коробки, і кладу її у вузькому проході – наприклад, між холодильником і стіною, позбавляючи гризунів маневру. Майте на увазі, що клей після того, як його намазали, поступово розтікається, тому самі краю не намастіть, щоб не забруднити підлогу або палас. Назва клею не має значення, у різних місцевостях він продається різний. Я на ринку у продавця, який торгує мишачими отрутами, просто питаю клей для мишей, назва мене не цікавить.

Зернові отрути не купую вже давно – вони, мабуть, малоефективні, або у мишей до них виробився імунітет. Може, мені просто попадалася їстівна – не знаю. Та й користуватися ними незручно.
 
Раніше купував отруту в гранулах – начебто, ефект непоганий – діє. Але останнім часом я купую отруту в сірих прозорих пакетах, в які упаковані маленькі пакетики із зеленою пастою. Якщо термін придатності не закінчився – це найефективніша отрута не тільки для мишей, але і для щурів. До того ж пакетики зручні тим, що їх можна закинути в такі місця, куди рука не пролізе, – і « їжте на здоров’я». Потрібно врахувати те, що отрута для гризунів готується з таким розрахунком, щоб вони вмирали не відразу, а через три – чотири дні. Справа в тому , що цю отруту хитра «мишача банда» змушує пробувати спочатку самих кволих або хворих родичів, а може – і неугодних. І тільки коли вони бачать, що їх «випробуваний» нажерся і при цьому почувається чудово – починають трапезувати інші. Якби отрута діяла миттєво, то втрати серед ваших «кривдників» були б мінімальними. Так що не варто зі шваброю ганятися за мишами на наступний день через те, що вони не вмирають, незважаючи на витрачені вами гроші. Потерпіть. Перемога буде за вами.
 
Звичайно, миші можуть «відкинути лапи» в будь-якому невідповідному місці, всупереч вашим побажанням, іноді їх не відразу виявиш. А одного разу моя дочка показала мені мишу, яка сидить біля її письмового столу. Миша сиділа з закритими очима і не рухалася, в позі «хильнув зайвого». Думаю, що вони виходять назовні у пошуках води, щоб промити собі шлунок, тільки не для того їх годували, щоб потім ще й напувати … Ну , а самі -то вони собі, природно, налити не можуть. У таких випадках я по голові їх не б’ю і не штовхають. Що я, звір, чи що … Беру довгими металевими щипцями – і в воду, тільки не в кухоль, а в помийницю. При цьому заспокоюю свою совість: мовляв, не треба красти і порушувати недоторканність мого будинку.
 
Ще читав, що гризуни не люблять золу – у них на лапках від золи з’являється роздратування, напевно, боляче стає. Ось тільки лапи б вони про щось ще витирали… А так – розтягнуть золу по всьому будинку. У підпідлогу можна поставити баночку з гіпсом, змішаним навпіл з борошном, і окремо баночку з водою. Пообідавши, гризуни захочуть попити, і тут їх чекає сюрприз, самі розумієте який. У такій ситуації навіть проносні не допоможуть. Миша в статуетку чи не перетвориться, але гіпсовий відбиток її шлунку можна отримати.
 
Читав , що мишей також відлякує запах ромашки, але не пробував – не хочу зустрічати цих противних квітами. Не люблять вони і запаху паленої гуми. Не обов’язково розганятися будинку на автомобілі і різко гальмувати. Можна взяти шматочки гуми, запалити, подиміти і потім розкласти копчену гуму в різних місцях. Не забудьте при цьому її загасити. Я маю на увазі вогонь, а то хто-небудь почне просити рецепт… Думаю, цього достатньо на перший час. Більш витончені і варварські методи не хочу пропагувати, типу підпалювати хвіст, вартувати миша у мишоловки і добивати вручну або ганятися за мишами по будинку з гострою пікою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: