Як боротися з павутинним кліщем?

Догляд за кімнатними квітами – не таке вже клопітке заняття. Зовсім інша справа, коли ваших квітучих улюбленців атакують різного роду шкідники. У такому випадку доводитися приймати самі термінових заходів, щоб не втратити весь свій квітник.

Одним з найбільш поширених шкідників кімнатних рослин є павутинний кліщ. Найчастіше цього шкідника ви приносите в свій будинок самі, – на новій квітці, придбаній в магазині чи на ринку. Основна небезпека кліща криється в тому, що на ранніх стадіях його дуже складно помітити, в той час як він буквально зі швидкістю пожежі поширюється по всім рослинам, які знаходяться поблизу. Побачити самого кліща на рослині складно, оскільки його розміри рідко перевищують 1 мм.

Видає його поява тоненька павутинка і невеликі білі плями на внутрішній стороні листа і стеблі рослини. І тільки на стадії, коли кліщ вже повністю «окупує» квітку, ви зможете спостерігати його скупчення по кілька десятків особин на пагонах і повністю обплетену павутиною рослину. Сама ж рослини до цього часу, як правило, вже знаходиться в досить жалюгідному стані: листя жовтіє і засихає, квітки і не розпущені бутони обпадають.

Методи боротьби з павутинним кліщем

Виявивши на одній із своїх рослин ознаки зараження павутинним кліщем, слід, щоб уникнути зараження інших кольорів, негайно перенести його в окреме приміщення. Слід також уважно оглянути всі рослини, що знаходилися в безпосередній близькості від хворої квітки. Боротьбу з кліщем потрібно починати з радикальних дій, оскільки в іншому випадку, поки ви будете використовувати малоефективні народні засоби, рослина просто загине.

З «домашніх» рецептів дійсно ефективним є тільки обробка рослини спиртом. Щоб провести цей захід перенесіть горщик з квіткою на оброблену спиртом поверхню і протріть листя рослини ватним тампоном, змоченим у спирті. Варто уточнити, що обробляти рослини потрібно обережно, щоб на листках не залишилося опіків. Для цього наносите спирт в невеликих кількостях, а найкраще, проведіть невеликий тест на одному листочку, перш ніж обробляти все. Цей спосіб не підходить для квітів з дуже ніжною та м’якою зеленню.

Якщо немає часу возитися з кожним листком, обробляючи його спиртом, на допомогу прийдуть сучасні інсектициди для знищення шкідників. Вибравши засіб, необхідно, відповідно до інструкції приготувати розчин, яким за допомогою пульверизатора обробити всю рослину цілком. Д

Запам’ятайте, що який би засіб ви не використовували, кліщ – істота підступна, і витравити його з першого разу практично неможливо. Обов’язково проводьте обприскування або обробки не менше трьох разів поспіль. У профілактичних цілях можна обробити всі наявні в будинку рослини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: