Як боротися з щурами і мишами?

На жаль, домашні гризуни нерідко стають непрошеними гостями на тій території, яку ми звикли вважати своєю. Подібне сусідство може призвести не тільки до зниження рівню комфорту з причини присутності настільки екзотичних постояльців, а й поставити під загрозу ваше здоров’я або навіть життя.

Вся справа в тому, що крім свого неестетичного зовнішнього вигляду щури або миші можуть бути володарями цілого списку небезпечних захворювань. Варто лише на секунду уявити, що подібний переносник буде безперешкодно ритися у ваших харчових продуктах і шафах, забиратися в самі захищені і наглухо закриті місця, і ви відразу зрозумієте, чому питань виселенню мишей і щурів приділяється так багато уваги.

Але як боротися з щурами і мишами, які вважаються не тільки одними з найбільш живучих, але і розумних тварин? У голову відразу приходять думки про мишоловках і представників сімейства котячих. І не дарма. У квартирі, невеликому будинку чи навіть на складі, де продукти зберігаються щільно закритими і дотримується чистота, сімейство гризунів можна цілком вдало вивести за допомогою «дідівських» методів. Запах кота, навіть враховуючи його можливу уроджену лінь, а також кілька вдало розставлених пасток зроблять свою справу. При цьому варто пам’ятати, що будь-які дії з мишоловками необхідно проводити в рукавичках. На одному з сайтів про дератизацію можна дізнатися про те, як борються з пацюками комплексними методами.

Наступний засіб – це смертельні отрути. Увага! Завжди дотримуйтесь інструкцій і дотримуйтесь техніку безпеки. Пам’ятайте, що навіть запакована отрута повинна завжди бути поза досяжності дітей і домашніх тварин. Як правило, те, що вбиває гризуна – вбиває і людини, причому від мінімальної дози. Це означає, що ви самі ненароком можете постраждати від щурячої отрути, просто торкнувшись її, не кажучи вже про ваших цікавих дітей, яких зацікавить сама отрута або її упаковка, а також про «законно прописаних» вихованців, яких може залучити запах приманки або отрути. Пам’ятайте, що навіть самий незначний дотик непосидючої дитини до щурячому отрути може поставити під загрозу його життя.

Використовуйте отруту, тільки якщо ви розумієте реальний ризик і тільки в тих місцях, де її крім щурів ніхто не дістане і не торкнеться. Крім того, пацюки та миші непогано пристосовуються до будь-яких отрут, і те, що вбивало щурів раніше, сьогодні не зможе протистояти їх поширенню так ефективно. Враховуючи все вищесказане, зайвий раз подумайте про те, чи боротися з гризунами саме цим способом. На щастя, є більш безпечні і діючі стратегії.

На закінчення хотілося б сказати, що знищення мишей і їх більших родичів деколи стає складним завданням, що вимагає участі фахівців. Більш того, в більшості випадків на допомогу можуть прийти сучасні винаходи – ультразвукові лякаючі установки. Вони в комплексі з котами і мишоловками можуть швидко і безпечно позбавити вас від щурів і мишей. Залишається лише додати, що проблему з гризунами набагато легше запобігти, ніж потім боротися з популяцією сірих гостей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: