Як боротися з вологістю в будинку?

Якщо ви, заходячи в приміщення, відчуваєте затхлий запах або бачите темні плями на полиці, стінах – це цвіль. Всьому виною вогкість. Вона згубна для здоров’я, предметів меблів і самого будинку. З нею обов’язково потрібно боротися.
 
Спочатку знайдіть причину
 
Причин для збільшення вологості в будинку може бути багато. Перш ніж вживати заходи для усунення вологості, потрібно знайти її причини. Для визначення причини вологості на стіні можна випробувати її фольгою. Частина стіни висушіть феном. До цього місця щільно прикладіть фольгу і закріпіть її там (скотчем). Якщо через добу фольга стане мокрою зовні, значить, це конденсат; якщо мокро буде під фольгою, значить, волога просочується зовні.
 
Пятна вогкості навколо вікон і дверей можуть бути викликані водою, що затікає в щілини  після дощу.
 
Щоб визначити, де протікає дах, можна її поливати зі шланга і подивитися, де витік води. Якщо дах не протікає, але дерев’яні конструкції вологі, то винуватець в цьому конденсат. Вологе повітря з кімнат піднімається вгору і конденсується на холодних поверхнях. Тоді необхідно налагодити провітрювання горища.
 
Пеевірте труби на протікання, особливо якщо вони закладені в стіні або підлозі. Такі труби краще залишити в спокої і зробити обводку.
 
Щоб будинок дихав
 
Боротися з конденсатом можна кількома способами. Відкривати вікна в теплу погоду. На кухні та у ванній кімнаті потрібно встановити витяжні вентилятори з датчиками вологості; можна використовувати вологопоглиначі.
 
Також для боротьби з конденсатом не слід герметизувати двері і вікна. Зараз роблять вікна з мікропровітрюванням . Протягів воно не дає, а від вологості позбутися допомагає.
 
Якщо можливо, то сушіть одяг на вулиці або на балконі. Киплячі каструлі накривайте кришками, і двері в кімнати закривайте, щоб пара не поширювався в інші приміщення.

Якщо ви збираєтеся міняти штукатурку на стінах, для поліпшення гідроізоляції, то обов’язково збийте стару і дайте стінах просохнути. Після відштукатурте противоконденсаційною штукатуркою. Вона забирає вологу у вологий час і віддає в сухе, а бульбашки повітря в ній захищають стіни від вологи.
 
Для гідроізоляції монолітної підлоги можна її покрити водонепроникним складом, а зверху – розчином цементу з дрібним піском. Щоб підлога не дуже піднімалася, можна використовувати самовирівнюющі матеріал.
 
Для обробки кухні та ванної вибирайте противоконденсаціонну фарбу. Вона поглинає воду з вологого повітря і може повертати її назад, коли стане сухо.
 
Дайте вихід пару
 
Для боротьби з вологістю у всіх її проявах:
 
• дайте вихід пару, який утворюється всередині будинку (в кухні, ванній, при сушінні білизни);
 
• організуйте постійне провітрювання, встановіть витяжки;
 
• ізолюйте підлогу, стіни, стелю від попадання вологи зовні;
 
• просушуйте будинок опаленням або провітрюванням в теплу, суху погоду.
 
Нехай у вашому будинку буде затишно і тепло!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: