Як часто повинна ворушитися дитина в животику?

Розвиток дитини в утробі матері.
 
Кожна майбутня матуся знає, що незабаром її дитина почне ворушитися в утробі. Але як часто повинна ворушитися дитина, які рухи будуть нормою, коли очікувати перші поштовхи і т.п.? Все це залишається загадкою для кожної жінки, навіть якщо вона вже була вагітна і не раз. Справа в тому, що кожен плід в утробі розвивається по-своєму, хтось починає штовхатися раніше, хтось робить це практично непомітно для матері. Але, так чи інакше, існують основні норми, за якими можна судити, коли очікувати ворушіння своєї дитини всередині себе, під своїм серцем.
 
Лікарі вказують приблизною датою початку ворушіння дитини 7 тижнів. У цей час більшість дітей починають переміщатися в порожнині матки, що часом відчуває майбутня матуся. В принципі, «строком» для початку ворушіння визначається перший триместр вагітності, так що не страшно, якщо ви відчуєте поштовхи зсередини себе від вашого плоду трохи раніше чи пізніше семи тижнів.
 
Справа в тому, що на 7 тижні вагітності плід ще настільки малий, що його поштовхи цілком можуть бути непомітні, як для мами, так і для оточуючих (тим більше, якщо майбутня мама дуже худа). Далі дитина буде діяти активніше, навчиться розгадувати «обстановку за бортом» і зможе реагувати на неї і тоді жінка зможе відчути це. Варто відзначити також і те, що відчуття ворушіння дитини в утробі матері залежить від того, чи перші у вас пологи. Найчастіше первородящі починають відчувати поштовхи пізніше, ніж повторнородящі на 4-2 тижні.

Середньостатистичні показники поштовхів дитини.
 
Які ж середньостатистичні дані відомі більшості майбутніх мам по ворушінню плода в порожнині матки? Головне знову відзначити, що всі показники середні, що значить – хвилюватися не варто, у когось це сталося раніше, а хтось і зовсім не відчував ворушіння дитини або воно було практично непомітним.
 
На 20 тижні вагітності жінка, що виношує першу дитину, відчуває ворушіння свого малюка вперше, в той час як повторнородяща може відчути ворушіння плоду вже на 16-18 тижні.
 
Чим стрункіша майбутня мама, тим легше вона розпізнає поштовхи дитини, а ось повні матусі, найчастіше, пізніше починають відчувати ворушіння плоду.
 
Перші ворушіння дитини в першому триместрі не мають певного сенсу, плід здійснює малозначущі необдумані руху.
 
Щоб змінити своє становище і рух, тобто більш усвідомлено дитина починає ворушитися після 10 тижня вагітності. У цей час плід відштовхується від стінок матки.
 
Ворушіння дитини щодо звуків навколо відбувається десь до 15-16 тижня вагітності. Саме в ці тижні малюк починає усвідомлювати і реагувати на голос рідної матері.
 
Повна усвідомленість відбувається на 18 тижні вагітності, в цей час відчуття поштовхів в утробі найбільш яскрава в порівнянні з попередніми тижнями вагітності.
 
Найяскравіші і часті ворушіння плоду припадають на 24-30 тижні вагітності і досягають деколи 500 рухів в день.
 
Ближче до пологів, після 32 тижня вагітності, плід починає менше ворушитися через недостатність простору в матці, але поштовхи відчувається дуже сильно, тому що із зростанням малюка збільшується і його сила .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: