Цибуля – наш друг і ворог… Як і з багатьма продуктами, незамінними в приготуванні, з нею є моменти, які не любить ніхто: картоплю ніхто не хоче чистити, від хліба крихти, цибуля ж здатна будь-кого довести до сліз. Втім, сліз можна уникнути не тільки вольовим зусиллям. Варіантів, для того щоб не заплакати при чистці, або нарізанні цибулі дуже багато.
 
У першу чергу, пам’ятайте про народні засоби: якщо відкрити на кухні кран з холодною водою і залишити його текти на весь час процедури, плакати ви не будете… Якщо, звичайно, самі будете на кухні. З тієї ж серії і порада змочувати холодною водою ніж
 
Дуже дивно діє жуйка, про що особисто я дізнався абсолютно несподівано: якщо при різанні цибулі ви її жуєте, плакати не будете. Цілком можливо, втім, справа в правильному диханні: якщо дихати ротом, дратуватися буде горло – а воно більш стійке до подразнення, ніж ніс, який і викликає у нас сльози.
 
Цікавий рецепт полягає в тому, щоб взяти кілька сірників і засунути їх в рот, але не цілком, а тільки головками. Речовина, що міститься в сірниках сірка і сірка в цибулі – близькі родичі, тому, споживаючи одну, звикаєш до іншої, і роздратування не виникає.
 
Влітку можна використовувати і варіанти зі зниженням концентрації парів цибулі в повітрі за допомогою вентилятора або відкритого вікна.
 
Допомагає також і сіль, посипана в невеликій кількості на обробну дошку.
 
У будь-якому випадку, пам’ятайте, що цибуля не така страшна, треба просто до неї пристосуватися. Допоможуть і окуляри для підводного плавання, і навіть ватно-марлева пов’язка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.