Як чистити мідь?

Мідь – це відносно важкий метал, який використовується для виготовлення, столових приладів, посуду, прикрас і т.п. Проте з часом мідь темніє і покривається зеленим нальотом. Як же повернути презентабельний вигляд виробам з цього металу?

Як очистити мідні вироби в домашніх умовах

Окріп і миючий засіб. Тарілки, каструлі і столові прилади можна очистити наступним способом: помістити вироби у щойно киплячу воду, додати невелику кількість миючого засобу, ретельно потерти їх щіткою і прополоскати водою. При необхідності повторити процедуру ще раз або скористатися іншим методом.

Оцет і сіль. У оцтовий розчин додайте кілька ложок солі, потім опустіть в рідину всі вироби, які потрібно очистити і поставте ємність на вогонь. Коли вода закипить, злийте її і почекайте, поки мідь охолоне. Після цього ретельно промийте вироби і відполіруйте їх м’якою тканиною.

Лимон. Вирішити проблему, яка розглядається також можна за допомогою лимона: просто розрізати цей плід на дві частини, ретельно натерти поверхню виробу, почистити щіткою і сполоснути теплою водою. А повернути потьмянілим предметів блиск можна за допомогою кашки, приготовленої з борошна, солі та оцту. Її необхідно нанести на поверхню виробу і відполірувати м’якою тканиною. Відзначимо, що лимоном можна чистити не тільки ложки, вилки, а й великі предмети, які неможливо опустити в каструлю з окропом.

Кетчуп. Ви також можете спробувати очистити мідь кетчупом. Для цього необхідно нанести його на забруднену поверхню, почекати дві-три хвилини і змити теплою водою. Кетчуп можна використовувати будь-який, навіть найдешевший.

Також перед початком чистки ми рекомендуємо вам придивитися до характеру плям. Наприклад, якщо предмет покрився зеленим нальотом, тоді помістіть його на деякий час в розчин лимонної кислоти (10%). Видалити утворений наліт червоного кольору можна, опустивши виріб у розчин аміаку (5%).

Надати мідним виробам первісний блиск і красу можна таким чином: додати в каструлю з водою трохи купоросу і марганцівки (на один літр води беріть 50 г купоросу і 5 г марганцівки). Поставити ємність на вогонь і розігріти рідину, не доводячи до кипіння. Потім опустити в неї мідні вироби і залишити на кілька хвилин. Добившись потрібного кольору, зніміть каструлю з вогню. Щоб метал залишався красивим довше, фахівці рекомендують обробляти його засобом, приготованим з бензолу і спирту (1:1).

На закінчення дамо пораду: якщо ви іноді використовуєте посуд з міді, обов’язково стежте за його станом, оскільки позеленіла мідь токсична. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: