Як дитину залишати одну вдома?

Щоб залишити малюка одного вдома, потрібно багато чому його навчити і розповісти, як чинити в екстремальних випадках. Дитина не повинна відчувати себе покинутою або залишеною. Під рукою у дитини повинен бути телефон, а також список найнеобхідніших номерів сусідів, роботи батьків, їх мобільні номери, номери екстрених служб (міліція, пожежна служба, швидка допомога).
 
Залишати вдома маленького господаря одного потрібно для початку на кілька хвилин. Скажімо, в перший раз, можна спуститися на нижній поверх будинку за поштою, потім повернутися назад. Дитина зрозуміє, що батьки повертаються швидко і йому не буде страшно, що його кинули або про нього забули.
 
Поступово можна відходити далі від дому, збільшуючи тимчасові проміжки.

Варто розповісти дитині про те, кому не можна або можна відкривати двері. Якщо малюк не може бачити того, хто перебуває за дверима, то можна придумати умовний сигнал у вигляді певної кількості стукотів або дзвінків. Коли малюк їх чує, то варто відкрити. Обов’язково батьки повинні розповісти про спроби квартирних крадіжок грабіжниками.
 
Щоб уникнути пожежі або затоплення у квартирі, дитина повинна вміти користуватися сірниками, газом, краном, запам’ятати простий алгоритм дій при настанні нещасного випадку.
 
Коли дитина залишилася одна вдома, її можна зайняти мозаїкою, конструктором, переглядом мультфільмів або іншим улюбленим заняттям (можливо, він любить читати у вас вірші про дружбу або малювати картини фарбами?). Обов’язково потрібно контролювати самопочуття і дії дитини в будинку. Для цього потрібно періодично дзвонити дитині і питати його про це. Діти, які не готові залишитися одні і абсолютно не самостійні, потребують нагляду батьків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: