Як доглядати за кактусами?

Пам’ятаєте, як, будучи дітьми, ми захоплювалися збиранням різних колекцій. Марки і вітальні листівки, моделі спортивних машинок і літачків, значки та прапори різних країн, чого тільки не було. Давайте і в дорослому житті продовжимо цю добру традицію і створимо колекцію з кактусів. Уявляєте, приходите ви ввечері з роботи втомлені, підходите до вікна, а там праворуч цвіте опунція, ліворуч височіє гімнокаліціус, в центрі тихо дзюрчить домашній мініатюрний фонтанчик, а навколо по всій площі підвіконня кактуси-малятка всіх відтінків і форм. Здорово, чи не так? А коли все це пишність по весні покриється різними яскравими квітами, вашої радості взагалі не буде меж. Ну, що захопило? Тоді давайте дізнаємося, як правильно доглядати за квітучими і не квітучими кімнатними кактусами, коли і скільки разів їх поливати і підгодовувати, який грунт і освітлення вони люблять, а також чим відрізняється догляд за кактусами взимку від догляду влітку.
 
Які є кактуси на світі?
 
Видів кактусів на землі превелика безліч, більш 3000, і це далеко не межа. Кожного місяця вчені відкривають все нові і нові екземпляри цього колючого царства. А які форми! Від правильної кульки до багатоповерхового нагромадження  і навіть справжні свічники для трьох свічок, схожі на церковні трикирій. За розміром ж кактуси бувають від маляток, що поміститься у чайній ложці, до гігантів, що досягають 24 метрів. Все це робить їх справжніми колекційними експонатами. А враховуючи, що живуть колючі красені по кілька десятків і навіть сотень років, дозволяє передавати безцінну колекцію з покоління в покоління. Отже, як же правильно доглядати за кактусами в домашніх умовах?

З чого почати догляд за кактусами? Тара, грунт і посадка
 
Почнемо з самого головного – посуду, грунту і техніки посадки. Посуд для кактуса може бути будь-якої форми і фактури, але традиційними у кактусівників вважаються білі кубики з полістиролу з висувними донцями. Вони компактні, що дозволяє скласти їх впритул і заощадити місце на підвіконні. Площа ж кубика повинна бути трохи більше діаметру рослини, щоб його коріння вільно розподілялися по дну.
 
Грунт для кактуса складається з піску, землі та листового перегною в пропорції 1:1. Вона повинна мати слабокислий склад, що досягається шляхом додавання невеликої кількості торфу, приблизно наполовину менше, ніж піску. Причому пісок краще взяти річковий з великою зернистістю і без домішок глини. Це ж стосується і землі. А для дренажного шару підійде керамзит або дрібний гравій.
 
Перш ніж посадити в грунт маленький кактус або відросток, і те й інше ретельно обробляють від шкідників. Грунт пропарюють, а посадковий матеріал піддають дезинфекції. Перед укоріненням кактус декілька днів просушують, щоб не загнив, а потім садять в підготовлений грунт або просто в пісок і злегка зволожують.
 
Як доглядати за кактусами – полив і підживлення
 
Оскільки всі без винятку кактуси – рослини з пустель, то поливати їх треба відповідно. По-перше, рідко і рясно. Сигналом до чергового поливу служить повне висихання грунту в горщику. По-друге, вода повинна бути м’якою і теплою, не холодніше кімнатної температури. М’якість ж досягається або кип’ятінням і відстоюванням, або пропусканням через питні фільтри. Підживлення проводять раз на місяць спеціальними добривами для кактусів, які можна купити в магазині. Робиться це з березня по жовтень. До речі останнє відноситься і до поливу .Що стосується питання, як треба доглядати за квітучим кактусом, то правила ті ж, що і для не квітучого, за винятком маленького нюансу. Полив проводять дещо частіше, дозу добрива також злегка збільшують, а відцвілі ділянки негайно видаляють. Ось і всі відмінності. І ще одне уточнення, полив і квітучих, і не квітучих рослин необхідно проводити тільки після настання сутінків. Полив в спеку неприпустимий, бо загрожує опіком і довгою хворобою вашого улюбленця.
 
Догляд за кактусами взимку
 
Уявіть собі, він відрізняється від літнього. По-перше, взимку кактуси не поливають. Зовсім. По-друге, якщо ви хочете побачити навесні їх бурхливе цвітіння, то їм потрібно забезпечити захист від опалювальних приладів. Наприклад, щільно притулити до скла, а потім відгородити плівкою або іншими рослинами від потоку теплого повітря.
 
Як бачите, догляд за кактусами в домашніх умовах хоч і вимагає деяких зусиль, але не так вже й скрутний. Варто тільки почати, і незабаром ваше підвіконня буде радувати око розкішною колекцією на радість вам і на заздрість сусідів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: