Що потрібно знати про ламінат, щоб правильно за ним доглядати? Ламінат – це листковий матеріал, який складається з водозахисної підкладки, деревного матеріалу, кольорового матеріалу і верхнього смоляного шару. Основне вразливе місце ламінованої підлоги – низька вологостійкість покриття. Неправильний догляд за такою підлогою чреватий його здуттям і переходом в непривабливий вигляд. Як цього уникнути? Відповідь проста: доглядати за підлогою правильно! Про це нижче.

Прибирання за розкладом

Щоб будинок був в чистоті, його потрібно прибирати – це непорушна і відома всім істина. Практика показує, що стандартне прибирання в наших сім’ях робиться один раз в один-два тижні. Ламінату цього цілком вистачить. Щоб прибрати пил (та інший дрібне сміття, що з’являється в процесі нашої життєдіяльності) з ламінованої підлоги, тобі знадобиться віник або пилосос. Для стандартної прибирання цього цілком вистачить. Також можна швидко пройтися по поверхні трохи волого ганчіркою або шваброю. Уникай великої кількості води – від неї ламінована підлога здувається.

Якщо вийшло так, що на підлогу пролилося велику кількість рідини, потрібно її терміново витерти ганчіркою.

Боремося з плямами

Часто буває так, що плями на підлозі з’являються самі і незрозуміло звідки. У цьому випадку пилосос не врятує. Як доглядати за ламінатом в цьому випадку? Тобі знадобиться волога ганчірка і спеціальний очищаючий засіб (їх багато зараз продається). Головне, вибирай не дуже агресивні чистячі засоби, а також дивитись, щоб у складі не було аміаку. Рекомендуємо вам спочатку перевірити цей засіб на маленькій ділянці підлоги де-небудь у кутку – навіть якщо виробник обіцяє м’яке очищення. Якщо з поверхнею нічого не сталося, сміливо використовуй його вже в масштабі.

Щоб знати, як правильно доглядати за ламінатом, потрібно знати, що робити в конкретному випадку з конкретним плямою. Нижче наведено список основних забруднень і способи боротьби з ними.

Слід від підошви – від нього легко позбутися звичайною стирачкою для олівців.

Жирні або смоляні плями виводяться в два етапи. Спочатку забруднення потрібно заморозити ( льодом або просто пакетом заморожених овочів). Після цього потрібно акуратно зішкребти пляма пластмасовим (не металевим) ножем. Якщо це вдається насилу, скористайся рідиною для миття скла (вона, до речі, врятує і від плям крові).

Чорнило видаляються теплою водою з милом. В особливо запущених випадках доведеться використовувати спеціальний засіб проти чорнильних плям.

Плями від спиртного майже завжди легко видаляються теплою мильною водою. Якщо не допомагає, потрібно протерти поверхню денатурованим спиртом.

Маркер з ламінату виводиться розчинниками (які зазвичай використовують для відмивання фарби від поверхні). В особливо запущених випадках допоможе (тільки не смійся) зубна паста – її потрібно ненадовго нанести на поверхню і витерти насухо паперовою серветкою.

Лак для нігтів відтирається ганчіркою, змоченою у воді, в якій розчинений пральний порошок.

Боремося з подряпинами

Якщо на ламінаті з’явилася подряпина, потрібно запастися спеціальною пастою для заповнення тріщин і затиркою. Це єдиний вихід. Однак краще  доглядати за ламінатом так, щоб тріщини і подряпини на ньому не з’явилися зовсім.

Вважається, що ламінат дуже стійкий до всіляких пошкоджень. Однак постійні ходіння в шпильках ще жодній підлозі не йшли на користь. Те ж саме стосується кігтів домашніх тварин. Тому ходіть по будинку в тапочках , а тваринам підстригають кігті (особливо це стосується собак і кроликів). Намагайся рухати меблі акуратно, щоб не дряпати поверхню підлоги.

Також важливо пам’ятати про те , що для того , щоб мити ламінат, необхідна м’яка ганчірочка. І ніяких жорстких металевих предметів!

На завершення статті про те,  хочемо поділитися з вами однієї маленькою життєвою хитрістю. Якщо якась одна дошка по якимось неймовірним причин виглядає жахливо і зробити з цим вже нічого не можна, просто поміняй її місцями з іншою дошкою, яка виглядає ідеально. Де її взяти? Під диваном, наприклад. Ламінат гарний тим, що його легко збирати і розбирати. Використовуй це у своїх цілях!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.