Як доглядати за монетами?

У процесі колекціонування будь-яких предметів рано чи пізно доводиться стикатися з проблемами, які можуть не тільки загубити знайдений цінний матеріал, але і зіпсувати всю колекцію. Кожен об’єкт колекціонування вимагає від збирача певних зусиль і можливостей. Свою колекцію доведеться, як постійно поповнювати новими зразками, так і наводити блиск уже наявним в наявності предметів.
 
Кожен колекціонер з великою дбайливістю відноситься до марок або конвертів, монет або іншим цінностей. Для тих чи інших колекцій існують спеціальні альбоми, куди можна скласти знайдені або куплені колекційні екземпляри. У таких альбомах предмети колекціонування зберігаються набагато краще.
 
Одним з найскладніших занять в колекціонуванні є нумізматика. Часто старовинні монети, перебуваючи, тривалий час у землі або під водою, втрачають свій зовнішній вигляд, іржавіють і окислюються. Але для того, щоб помістити монету в свою колекцію, її необхідно очистити так, щоб вона, тим не менш, не втратила своєї цінності.

До очищення старовинних монет пред’являються особливі вимоги. Щоб не погіршити ситуацію, потрібно знати тонкощі чистки різних металів, як від іржі, так і від окислення. У першу чергу, з монети счищается бруд, земля або інше налипання. Для цього монету поміщають в теплу воду з розчиненим у ній милом. Після розм’якшення бруд змивають м’якою ганчіркою або щіточкою.
 
Окислення з металів зняти не так просто. Для цього необхідно знати ще й, з якого металу зроблена монета, її компоненти і пробу. Золото від окислення очиститися вже в теплій воді з милом. Для правильної очищення срібла необхідно знати пробу металу. Срібло, що знаходиться нижче 625 проби, відмінно відчищається зільбертаушбадером. У домашніх умовах можна застосувати нашатирний спирт або кислий фіксаж. Срібло нижчої проби краще відчистити лимонним соком. У розчин срібні монети кладуть так, щоб вони не стикалися ні з матеріалом ємності, ні один з одним. Після такої обробки монети протираються ганчірочкою.
 
Мідні монети, в залежності від ступеня забруднення, миють у мильному розчині. Однак мідні монети ще й дуже підступні. Адже дилетанту буває складно зрозуміти, який тип оксиду присутній на монеті, а це призведе до неправильної чищенні.
 
Монети із заліза і цинку чистяться соляною кислотою, а потім обробляються металевою щіткою .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: