Як доглядати за орхідеями?

Орхідея належить до групи тропічних епіфітів, зростаючих безпосередньо на гілках дерев. З цього випливає, що ці дивовижні квітучі рослини всі необхідні для життя поживні речовини отримують не з грунту, а з повітря і дощової води. Тому кімнатні фаленопсіси не можуть рости в звичайному грунті для квітів, їм необхідний особливий субстрат, з живильним основою максимально близькою до тієї, що існує в природних умовах її виростання, тобто в тропічному лісі. Рослина, що живе в домашніх умовах, кожні два-три роки потребує новому горщику і свіжого живильного середовища.

Пересадка орхідеї і догляд за нею вимагає наявності певних знань і навичок. Тому про те, як правильно пересадити орхідею і як скоро це необхідно робити, краще всього відразу уточнити у фахівця при її покупці, так як<="font-size: 12px; line-height: 1.6;"> ви не завжди ви зможете вгадати за зовнішнім виглядом рослини, як давно її пересаджували.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Одне з головних питань, які хвилюють любителів квітів – коли орхідею можна пересаджувати? Найголовніше правило – пересадка орхідеї, вона не повинна здійснюватися в той період, коли рослина активно цвіте. Даний процес заберає у квітки багато сил і енергії, а якщо до нього ще й додалася необхідність вкорінення в новому горщику, це зовсім виб’є квітка “з колії”. Тому пересадка орхідеї під час цвітіння вкрай небажана.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Найбільш підходящим моментом для зміни грунту і горщика є весна й осінь. Під час пересадки цвітонос потрібно підрізати, щоб рослина змогло кинути всі свої сили на вкорінення. При цьому для активного росту кореневої системи важливо щоб квітка знаходився на не надто жаркому, але достатньо освітленому місці.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Догляд за орхідеєю – справа відповідальна і копітка. Вона включає в себе своєчасне обрізання чистими і гострими ножицями квітконосу після цвітіння рослини. Робити обрізання побігу необхідно на відстані близько 2 см над верхньою “сплячою” брунькою.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Для того щоб рослина цвіла особливо пишно потрібно поставити її в прохолодне і світле приміщення з температурою навколишнього повітря 12-18 ̊ С. Крім цього, турботливий догляд передбачає своєчасне фіксування довгого, що згинається під власною вагою квітконосу рослини за допомогою бамбукових паличок. Ставити паличку потрібно якомога ближче до квітконосу, закріплювати цвітонос на паличці за допомогою спеціальних затискачів. Важливо щоб опора для квітконосу була виконана з натурального матеріалу, наприклад, дерева.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">У багатьох орхідей взимку настає період спокою, хоча є і цілий рік квітучі екземпляри. Взимку рослини поливають рідше і зовсім припиняють внесення добрив. Зростає орхідея круглий рік, тому вимагає постійного зволоження навколишнього повітря.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Зрозуміти, коли вже потрібно пересаджувати орхідею можна по перерослій кордон горщика зеленій частині рослини, а також по повному витісненню субстрату з горщика корінням орхідеї.

<="font-size: 12px; line-height: 1.6;">Важливо пам’ятати, що орхідея – це повітряна орхідея і їй набагато простіше пережити відсутність поливу, ніж його надлишок. Здорова коренева система орхідеї має соковиті зелені і сильні корені як в горщику, так і за його межами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: