Як доглядати за полуницею?

Полуницю з повним правом можна назвати принцесою саду. Як тільки не намагаються дачники їй догодити! Ділянка – сама сонячна, земля – найродючіша, поливи – щедрі і поживні. А вона все продовжує вередувати… Наприклад, ягоди якщо й визрівають, то дрібні й несмачні. У чому ж секрет багатого врожаю солодкої і соковитої полуниці?
 
Виявляється, найголовніше для цієї ягоди – правильно вибране місце. Знавці – садівники стверджують, що полуниця дає самі смачні ягоди, коли весь день гріється на сонечку. Крім того, вона дуже вимоглива до сусідства. Зовсім не “поважає” картоплю, баклажани, перець і томати. Однак, враховуючи правила сівозміни на дачній ділянці, рекомендується висаджувати полуницю саме на колишні картопляні грядки.
 
Існують ще деякі секрети, які необхідно знати, щоб успішно вирощувати полуницю. Прямуємо простому правилу: збільшуємо врожай і скорочуємо витрачувані зусилля. І апетитна мрія досить швидко стане реальністю і гордістю вашої ділянки.
 
Догляд за полуницею
 
ВАЖЛИВО: полуницю найкраще садити ранньою весною. На один квадратний метр слід висаджувати тільки 4 рослини, тому що вже в двох – трирічному віці їх висота сягає 60 см.
 
Полуниця дуже любить вологу і полив. Тому, слід проливати рослина мінімум 2-3 рази на тиждень. Саме проливати, а не поливати – треба щоб вся земля навколо рослини просочилася, і волога отримала доступ до кореневої системи. Під час цвітіння полив тимчасово припиняється.
 
Підгортання полуниці має відбуватися кілька разів на рік, особливо навесні, в період цвітіння, і восени – коли плоди вже зібрані.
 
Один раз в сезон можна робити підгодівлю гнойовою рідиною. Якщо грунт вже досить родючий, додавати добрива не потрібно.

Самі кущі також вимагають регулярного, ретельного догляду. Ранньою весною, коли весь сніг вже зійшов, насамперед потрібно обірвати сухе підмерзле листя. В якості профілактики від шкідників всі рослини слід окропити отрутохімікатом, а через деякий час повторити процедуру. Потім розкидати по грядках заздалегідь заготовлене лушпиння цибулі та часнику, а коли кущики пустяться в ріст, обсипати їх попелом від згорілої соломи.
 
Якщо насипати під кущі хвою сосни чи ялини, це дає хороший результат: земля не покривається скоринкою, затримується волога, та й сам запах хвої відбивається на плодах – запах набуває лісові нотки зразок лісової суниці.
 
Наприкінці літа полуницю добре всипати перепрілим гноєм і додати соснової хвої. Також можна використовувати сухе листя, сіно або деревну стружку. Це дозволить запобігти гниттю плодів, а також буде перешкоджати появі бур’янів. Пізньої осені садівники на ділянці ставлять палиці, як загородження для снігозатримання.
 
Як збільшити урожай
 
Потрібно постійно обривати вуса і пагони і прополювати грядки, щоб не було бур’янів. Вуса для розмноження зазвичай присипають землею і залишають до весни. У наступному сезоні можна пересаджувати нові рослини на постійні місця.
 
Щоб у вас полуниця ніколи не хворіла, її потрібно обробляти кінським щавлем – це суперзасіб! Беремо звичайне відро, кладемо кінського щавлю чим більше, тим краще, і заливаємо водою. Даємо відстоятися тиждень, можна два, потім обприскуємо ягоди отриманим настоєм. Можна полити цим розчином і всі кущі, тоді ви забудете про їх хворобу!
 
Полуниця – це багаторічна рослина. При правильному догляді вона може прожити до 10 років. Майте на увазі, що після четвертого року кількість і якість плодів різко скорочується через впливу різних хвороб рослин.
 
Органічні добрива
 
Як добриво просто чудова звичайна ряска, яка росте поверх води у водоймах. Безкоштовне добриво, зате яке ефективне!
 
Якщо ви вирішили підживити червонощоку ягоду гноєм, то не помиліться з вибором: фахівці рекомендують кінський або коров’ячий, а от свинячий – в чорному списку.
 
Ось, мабуть, і все, що можна сказати про догляд за нашою принцесою. Будете дотримуватись цих правил – і величезні ягоди вам забезпечені, тільки для початку заведіть хороші сорти, щоб не втрачати часу дарма з неперспективними. Бажаємо вам гарного врожаю !

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: