Як доглядати за шиншилами?

Шиншили – ніжні і чарівні звірятка. За ними не потрібно великого догляду, вони веселі і слухняні. Тому останнім часом все більше і більше людей вибирають шиншил в якості своїх домашніх вихованців.

Догляд за шиншилами не складний. Слід лише виконувати певні правила а купити шиншилу найкраще у того хто їх розводить.

Утримувати шиншил треба в клітинах. Це активні звірята. Тому клітина повинна бути великого розміру. В якості житла для шиншили не можна використовувати пластикові клітки. Адже ці звірки мають гострі зуби, все гризуть. І пластик може виявитися отруйним для ваших вихованців. Клітка для шиншил не повинна мати також великих просвітів між прутами.

Великий розмір шиншил оманливий. Круглими і пухнастими їх робить хутро. Насправді шиншила легко може протиснутися між прутами і втекти. Тримати клітку бажано в прохолодному місці. Не встановлюйте її близько батарей або інших опалювальних приладів. Також забезпечте доступ свіжого повітря. Але остерігайтеся протягів. Шиншили – тварини ніжні і схильні до застуд.

Дно клітки бажано покривати стружкою. Але ні в якому разі не можна використовувати кедрову або соснову стружку. Їх випаровування отруйні. Покривайте підлогу клітки спеціальною стружкою, придбаною в спеціалізованих магазинах.

Чистити клітку потрібно якомога частіше. Адже шиншили мають специфічний запах. Бажано в клітці встановити будиночок. Адже шиншили скритні тварини. Їм потрібні самота.

Міняйте питну воду щодня. Будь-які мікроби, що з’явилися в застояній воді, можуть стати причиною серйозного захворювання. Подавати воду шиншилам необхідно в посуді, який легко чиститься.

Годувати шиншил потрібно спеціальним кормом. Також як частування їм можна давати сухофрукти або несолоні горіхи. Але не частіше двох-трьох разів на тиждень. Обов’язково давайте що-небудь гризти шиншилам. Цілком підійдуть палички. Правда, спочатку переконайтеся, що палки були оброблені хімічними розчинами. Також не можна давати гризти соснові гілки.

Для запобігання появи грибка на шкірі шиншилам необхідні пісочні ванни Тому обов’язково купайте ваших вихованців хоча б раз на тиждень. Шиншила – дуже активне тварина, їй постійно потрібен рух. Випускайте шиншил з клітки, дайте побігати по кімнаті. Звичайно, переконавшись, що вони нікуди не сховаються і не покалічаться.

При правильному догляді шиншила довгі роки буде радувати вас і ваших дітей. Адже шиншили живуть близько двадцяти років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: