Як доглядати за склом?

Кожна господиня мріє мати в своєму будинку сліпуче блискучі вікна і дзеркала, ретельно намагаючись їх начистити і натерти. Вікна є в будь-якому будинку, тому й доглядати за ними потрібно всім без винятку. Але сьогодні в облаштуванні сучасного житла використовується скло не тільки при установці вікон, але це може бути і оздоблення меблів і міжкімнатних дверей. Будь-який вид скла вимагає до себе дбайливого і турботливого догляду.
 
Багато років тому миття вікон було майже ритуальним процесом, в якому брали участь всі жінки сім’ї. Милось скло зазвичай в три етапи. На самому початку роботи для того, щоб змити бруд, потрібно було просто облити вікна водою з нашатирним спиртом, що дозволяло додати склу блиску. Для такої відповідальної і серйозної роботи, як миття вікон, будь-яка ліпша ганчірка не підходила, важливо було підібрати вовняну і випрану.
 
Вважалося, що саме така тканина вбирає добре воду і не залишає на склі слідів у вигляді волокон. Після цього вікна необхідно було обполоснути кілька разів чистою холодною водою, а в кінці очищення натерти їх розчином керосину з водою у співвідношенні 1:10. Такий процес відганяв мух, які зазвичай так сильно забруднюють вікна. Справжні господині протирали скло лляною олією, щоб додати матеріалу чудовий блиск, якого домагалися ще шляхом натирання сухохо скла газетами до утворення скрипу – показника ідеальної чистоти.
 
Хрусталь у всі часи мили однаково: тільки холодною водою, іноді з додаванням синьки, яка надавала “кришталевого” блиску.

Звичайно, сьогодні сучасні господині використовують абсолютно інші рецепти надання склу блиску і підтримки вікон в чистоті. Особливо великий зараз вибір серед миючих і чистячих засобів, тому немає необхідності вдаватися до старих секретів наших бабусь. Але все ж багато жінок знають деякі маленькі хитрощі, що дозволяють їм підтримувати порядок у будинку:
 
1. Для досягнення блиску, миючі вікна, у воді можна розчинити трохи крохмалю.
 
2. Гліцерин допоможе позбутися від запотівання вікон в літній час, а від замерзання – в зимовий .
 
3. Часто багато господинь скаржаться на утворення зеленого шару на дні вази. З метою запобігання цього процесу на дно вази кидають монетку.
 
4. Для збереження матового скла в первісному вигляді, їх потрібно мити виключно гарячою водою, іноді можна додати трохи оцту.
 
5. Якщо вам необхідно вимити посуд зі скла, що має вузьку шийку, налийте в неї теплу воду і засипте туди подрібнену яєчну шкаралупу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: