Як доглядати за вагітною кішкою? Вагітність кішки.

Зрозуміти, що ваша улюблениця вагітна, в перший місяць досить складно, оскільки кішка лише трохи додає у вазі і лише у деяких кішок може з’явитися блювота.
 
Десь у середині вагітності кішки стають нервовими і дратівливими, деякі впадають в апатію і починають відмовлятися від їжі. Цей стан може тривати лише кілька днів і пройти непоміченим для господарів.
 
Живіт починає помітно збільшуватися тільки до 35 дня котячої вагітності. Під час всієї вагітності кішкам не рекомендується давати лікарські препарати або робити щеплення. Це може зробити негативний вплив на кішку і її майбутніх діток.
 
Господарі кішки можуть зробити вагітність своєї вихованки більш комфортною, допомогти уникнути їй ускладнень. Для цього потрібно пам’ятати про потреби вагітної кішки в поживних речовинах. Так, в перші два тижні кількість їжі має бути збільшений приблизно на одну десяту частину. З третього тижня кількість їжі має збільшитися вже в 1,5-2 рази. А після сьомого тижня – навпаки, зменшитися.

Кішку не слід перегодовувати, а її раціон повинен бути збалансованим. Необхідно пам’ятати про підвищену потреби в білках, вітамінах і мінеральних речовинах. Тепер кішці слід харчуватися від 3 до 5 разів на день. Якщо до вагітності кішку годували готовими кормами, то припиняти це не слід, а потрібно просто перейти на аналогічний корм для вагітних і годуючих кішок.
 
Якщо кішка воліє натуральні продукти, то пам’ятайте, що половину раціону має становити м’ясо у відвареному вигляді. Крім того, важливо, щоб кішка їла відварну рибу, варені яйця, крупи, овочі і фрукти.
 
У разі запору кішці можна давати рослинне масло, рибні консерви або овочеве пюре. Не можна забувати і про спеціальні вітамінніі мінеральні добавки.
 
Оскільки в період вагітності кішка не така спритна як раніше, слід обмежити її можливість до стрибків з висоти. Інакше навіть невеликий стрибок може обернутися неприємним падінням .З усіх питань можна і потрібно звертатися до лікаря ветеринара. Він визначить вагітність, допоможе підібрати правильний раціон годівлі, допоможе з визначенням терміну пологів. У середньому кішки виношують кошенят 65 днів або 9 тижнів. Нормально розбіжність в терміні на чотири дні, в крайньому випадку, тиждень. Однак кошенята, народжені раніше 60 – того дня, швидше за все не виживуть. Небезпечно і занадто довгепереношування. В останньому випадку слід своєчасно звернутися до лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: