Як доглядати за виноградом?

Виноград, хто з нас його не любить? Тим більше що крім чудових смакових якостей ця ягода містить велику кількість корисних вітамінів і мікроелементів, органічних кислот, дубильних і біологічно активних речовин.Виноград також є цінним дієтичним продуктом, який допомагає підсилити обмінні процеси в організмі, приводить в норму температуру тіла та артеріальний тиск,виводить радіонукліди і знижує рівень холестерину. Сушений виноград – це продукт багатий йодом, міддю і залізом. 

 
Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням винограду на власній присадибній ділянці, вам слід знати декілька корисних правил, які обов’язково потрібно виконувати. Давайте разом їх розглянемо. 
 
Купуючи живці винограду, зверніть особливу увагу на його коріння, вони повинні бути пружними і мати білий окрас. Перші кілька років після посадки грунт під рослиною прополюють, розпушують, а також використовують добриво для винограду. Поливати його потрібно тільки в міру висихання грунту. На лозах винограду обов’язково виростуть пагони другого і третього порядку. Їх потрібно пасинкувати. Це слід робити для поліпшення плодових якостей. Адже якщо кущ буде дуже зарослим, це неминуче призведе до зниження врожайності.
 
Пагони, що не встигли одеревеніть видаляють повністю, а задерев’янілі обрізають, залишаючи не більше 3-4 листків на кожному з них. Ні в якому разі не видаляйте, на ваш погляд зайві, пагони в той час,коли недавно посаджений кущ починає активно розвиватися. Для молодих рослин кожна лоза має дуже велике значення і потрібна для нормального формування та харчування плодової культури.
 
Для того, щоб лози винограду не дуже тягнулися, застосовують прийом, який носить назву прищипування, тобто видалення верхній її частині. Приблизно за місяць до збору врожаю, листя, які затінюють грона винограду,слід обрізати, тоді вони дозріють швидше і будуть набагато солодшими. Але і в цьому питанні потрібно бути дуже акуратним, а також пам’ятати, що з однієї кисті можна видалити не більше п’яти листів, в іншому випадку буде порушений процес його забезпечення потрібними елементами.
 
 Добриво для винограду краще застосовувати восени, під перекопування. Найбільш ефективним методом є внесення підгодівлі в невеликий рів, глибиною близько 70 сантиметрів, на відстані не менше одного метра від місця посадки рослини. Суміші для добрива можна як придбати в спеціалізованих магазинах, так і приготувати самому. Якщо ви вибрали для себе останній варіант,вам знадобиться суперфосфат, курячий послід, вода і калійна сіль. Їх пропорції безпосередньо залежать від віку рослини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: