Як доглядати за вухами дитини?

Людське вухо можна умовно розділити на три частини – зовнішню, середню і внутрішню.

Зовнішнє вухо складається з шкіри, хрящиків і вушного каналу. Далі йде барабанна перетинка, що відокремлює потрібне вухо від середнього.

Середнє вухо являє собою невелику порожнину з трьома слуховими кісточками, яка з’єднує задню частину носа з євстахієвою трубою. Євстахієва труба з’єднує середнє вухо з горлом і служить в якості клапана, що нормалізує тиск. Саме з цією трубою пов’язана більшість проблем з вухами.

Інфекції середнього вуха

Коли дитина ковтає або позіхає, євстахієва труба відкривається і тягне барабанну перетинку всередину. У цей час в середнє вухо може потрапити рідина, що викликає запалення. Найчастіше воно відбувається у дітей з інфекцією верхніх дихальних шляхів або симптомами алергії. Також небезпеку наражаються діти, що перебувають на штучному вигодовуванні або вимушені дихати повітрям, забрудненим сигаретним димом. У кожному разі, подібні захворювання може лікувати тільки лікар.

Поради по догляду:

Ніколи не використовуйте звичайні ватні палички – ними ви тільки глибше утрамбуєте вушну сірку, та й ризик пошкодити барабанну перетинку дуже великий. Використовуйте засоби, що мають м’які обмежувачі.

Чистіть вушка дитини кожного разу після купання і витирайте заздалегідь підготовленої серветкою – просто промокніть їх, щоб прибрати надлишки вологи.

Не забувайте приділяти увагу самій вушній раковині, а також шкірі за вухом дитини – обробляйте її дитячим кремом, щоб уникнути попрілостей.

Якщо вушної сірки накопичилося занадто багато, можна скористатися спеціальними краплями. Але краще попередньо проконсультуватися з дитячим лікарем.

Важливо знати, що часто вушна сірка накопичується через зневоднення. Слідкуйте, щоб малюк отримував достатню кількість рідини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: