При покупці замшевого взуття необхідно придбати спеціальну щіточку для її чистки. Зазвичай одна її сторона має ребристу гумову поверхню, а на іншій розташований короткий ворс. За допомогою цієї щіточки можна очистити взуття від пилу, позбутися засмальцьованих місць і пом’ятого ворсу.

Замшеве взуття боїться вологи – на ньому залишаються розводи, а при неправильній сушці можлива деформація. Щоб цього не сталося, використовуйте водовідштовхувальне просочення із замші. Вона наноситься тільки на чисте і сухе взуття і вкрай необхідне взимку і в дощові періоди.

На відміну від інших видів шкіри, з вологою замші видаляти бруд не можна – вона «вкарбується» в ворс ще сильніше. Потрібно дочекатися висихання, а потім потерти забруднення щіточкою для замші. У складних випадках використовують піну – очищувач для замшевого взуття.


Щоб повернути свіжий вигляд замшевого взуття, можна скористатися сумішшю з 4 частин води і 1 частини нашатирю. Її наносять на взуття, труть щіточкою, протирають вологою тканиною. Потім поверхню чистять щіточкою, змоченою в слабкому оцтовому розчині (5-7 крапель оцту на склянку води). Така обробка допомагає відновити потьмянілий колір замші.

Підвести ворс на замшевого взуття можна, потримавши її над парою, потерши самою дрібною наждачкою або широкою паперової пилочкою для нігтів. Від засмальцювання позбавляються за допомогою твердої  гумки.

Складні плями (кров, масло) можна видалити, потерши їх тканиною з декількома краплями перекису водню або мильної піни і промивши потім водою. Перед використанням будь-яких хімічних речовин перевірте їх дію на непомітній ділянці замші.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.