Як домогтися підвищення зарплати?

Мрія всіх найманих працівників – отримати надбавку до зарплати при цьому, щоб коло обов’язків залишався незмінним. Мрія керівництва заощадити на підвищенні зарплати і не робити цього без гострої необхідності.
 
Як зробити так, щоб роздобути бажане підвищення заробітної плати при цьому не втратити прихильність керівництва і на додаток до своїх посадових обов’язків не одержати доважок. Великі гроші за ту ж роботу – це реально. Але для цього доведеться зробити певні дії.
 
Якщо за кордоном такі візити до вищестоящих менеджерам – це нормальна практика і службовці ставляться до цього як до природного процесу, то радянське виховання наклало на багатьох відбиток.
 
Існує переконання, що треба чекати, коли тебе помітять і запропонують, це саме підвищення зарплати, а ще ніяково отримувати трохи більше, ніж інші.
 

Для початку треба подолати власну невпевненість, відкинути всі сумніви і звернутися до керівництва за підвищенням зарплати, але попередньо підготувавшись. Необхідно знайти аргументи, чому керівництво повинно піти вам назустріч. Для цього треба встати на позицію свого начальника і подумати, що може переконати його в тому, щоб переглянути зарплату в більшу сторону. Не варто переходити до відвертого шантажу і ставити питання, що якщо не підвищать зарплату, то – звільнюсь. Як відомо незамінних людей немає, і навіть з самими цінними працівниками іноді розлучаються. Тому використовувати загрозу про відхід можливо тільки один раз і то гарантій, що не звільнять – ні, і ставлення до такого ненадійному співробітнику теж може змінитися.
 
Для того, щоб почати переговори з підвищення зарплати, перше, що треба зробити це усвідомити свою цінність і піднести її в кращому вигляді. Можна скласти список своїх кращих ділових якостей і озвучити в процесі бесіди. При цьому треба відкинути поширену переконання, що скромність прикрашає, а замість нього ввести нове – за скромність не платять.
 
У процесі розмови, краще не порівнювати себе з іншими, особливо в негативному ракурсі – Іванов, спізнюється, а я ні, Петрова в курилці півдня, а я ні. Це не додасть поваги, а навпаки, тільки погіршить протягом переговорів. Як, відомо, знижуючи цінність інших, неможливо піднестися самому.
 
Корисно згадати свої робочі досягнення за останній час, нагадати керівництву моменти, коли вдалося виділитися оперативністю або вдалося знайти рішення у складній ситуації.
 
Ще один момент у переговорах з підвищення зарплати, – просити треба більше грошей, менше дадуть завжди. Аргументувати можна прикладами з конкурентного середовища, але вони повинні бути достовірними. У підсумку, мета переговорів – це переконати керівництво в тому, що такого співробітника не можна втрачати і щоб він не поглядав на бік, краще все-таки знайти кошти на підвищення зарплати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: