Як домогтися підвищення зарплати?

Здається, для того, щоб домогтися підвищення зарплати, потрібно довго і наполегливо працювати. Але, як, не дивно, це працює не завжди. Про способи, за допомогою яких можна домогтися підвищення зарплати, ми вам сьогодні й розповімо.  

Змініть місце роботи

Рідко хто добровільно йде з більш оплачуваної роботи на менш оплачувану. І це найчастіше найпростіший спосіб стати багатшими. Нехай навіть різниця полягатиме в сотні гривень. Але якщо ви хочете піти на іншу роботу і при цьому більше отримувати, проявіть ініціативу і пам’ятайте про те, що і попит з вас вимагатимуть як з фахівця.

Підніміться на сходинку по посадовій драбині

Самий «правильний спосіб» підвищення зарплати – це бути потрібним працівником і завжди опинятися під рукою. І, зрозуміло, стануть в нагоді вам сходинки росту. В крайньому випадку, придумайте бажану посаду самі, адже жорсткого штатного розкладу в недержавних компаніях, як правило, немає. Переконайте керівництво в тому, що така посада просто необхідна, а довести, що ви з цією роллю впораєтеся краще всіх – це вже справа техніки. На жаль, в державних структурах така нехитра маніпуляція не вийде. Якщо ви не хочете чекати настання пенсійного віку всього вашого керівництва, попросіть, хоча б персональну надбавку замість підвищення окладу.

Натякніть, що Вас запрошують на іншу роботу

Вас на вашій роботі влаштовує все крім зарплати? Тоді спробуйте провести своєрідну спецоперацію. Для цього «закиньте вудки» в кадрові агентства або організації, подібні за профілем вашої. Тут же з’являться чутки про ваш можливий перехід на інше місце роботи з більшою зарплатою (мало хто переходить на нову роботу із збитком для кишені). Якщо ви працівник цінний, то 90 відсотків імовірності, що начальство викличе вас щоб обговорити «деякі деталі». І тоді вже або ви доб’єтеся, прибавки від начальства, або зможете скористатися пропозиціями інших можливих роботодавців.

Увімкніть шантаж

Шантаж – метод абсолютно не гідний, проте іноді інших варіантів просто немає. Можете поставити ультиматум. Скажіть, що якщо вам зарплату не збільшать, ви негайно підете. Однак на такий радикальний крок варто йти тільки в тому випадку, якщо Ви працівник дійсно незамінний. І першим ділом об’єктивно оцініть своє становище у фірмі. Крім того, будьте обережні і враховуйте особистісні особливості свого шефа. Для багатьох верхом нахабства вважаються будь-які умови з боку підлеглих, тим більше висунуті публічно. В цьому випадку ви можете стати об’єктом неконтрольованого гніву і опинитися на вулиці.

Скажіть про свої бажання прямо

Спробуйте з’ясувати питання підвищення зарплати з шефом безпосередньо в конфіденційній обстановці. Уникайте «останнє китайське попередження» на кшталт «якщо ви цього не зробите, то я …». В іншому випадку в заяві про відхід вам ці фрази не допоможуть. Зменшіть кількість зарозумілості і понтів. Щоб начальство до вас потягнулося, будьте простіше. Найкраще скажіть, що отримуються грошей не вистачає на утримання сім’ї, ви змушені шукати джерела додаткового заробітку і думати про пошук нового місця роботи, що заважає вам повністю сконцентруватися на виконуваній роботі. Начальник вас зрозуміє, якщо він не повний дурень. Після цього можете ввічливо попросити надбавку.

Підключіть посередників

В Америці просити про підвищення зарплати – звичайна справа, у нас же це зробити вкрай важко, так як працівники «що проявляють ініціативу» сприймаються босами як вискочки. Тому в ролі дипломата краще відправити посередника – іншого співробітника фірми, з якою спілкуєтеся ви, і який у той же час має великий вплив на людину, що приймає рішення. Такі співробітники, про яких знають всі, є в кожній фірмі. Це може бути улюблена секретарка, сірий кардинал, який допомагає “вирішувати питання” і хтось ще.

Якщо ви не можете довірити цю задачу нікому, готуйте аргументи і відправляйте до шефа.

Як бачите, способів добитися підвищення зарплати є ціла безліч. І вам залишається вирішити тільки чи всі засоби на війні гарні, чи ні. Вибирайте, що підходить саме вам – і не відмовляйте собі ні в чому!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: