Як досягти фінансового успіху?

Поняття «фінансовий успіх», на мій погляд, має багато спільного з такими поняттями як «фінансова незалежність» або «фінансова свобода». Причому, якщо фінансова незалежність (фінансова свобода ) – це вже якийсь кінцевий стан особистих фінансів, то фінансовий успіх – це невід’ємна складова всього шляху до фінансової незалежності, то, без чого досягти стану фінансової свободи просто неможливо.

Фінансовий успіх – це позитивна динаміка в управлінні особистими фінансами: зростання доходів, зростання особистого капіталу, заощаджень, скорочення витрат, досягнення фінансових цілей, зміцнення фінансового стану людини, переходи з одного стану в інший, на позицію вище.

Тепер поговоримо про те, як досягти фінансового успіху. Всі фактори, що сприяють успіху в сфері особистих фінансів, я пропоную розділити на 2 групи:

1. Психологія фінансового успіху:

 • Віра в себе;
 • Відсутність негативу до грошей;
 • Підприємницький образ мислення;
 • Наявність життєвих цілей;
 • Здоровий спосіб життя;
 • Здатність і бажання постійно вчитися, прагнення до саморозвитку.

2. Вдале управління особистими фінансами:

 • Планування особистого бюджету;
 • Облік особистих фінансів;
 • Орієнтація не тільки на активний заробіток, а й на пасивний дохід, інвестування;
 • Диверсифікація джерел доходу;
 • Оптимізація особистих витрат;
 • Вироблення корисних фінансових звичок.

Всі секрети фінансового успіху криються саме в цих простих факторах. Щоб досягти фінансової незалежності, необхідно виробляти в собі всі перераховані якості. Розглянемо кожне з них детальніше.

Психологія фінансового успіху.

Віра в себе. Цю якість можна назвати ключовим фактором фінансового успіху. Якщо не буде віри в себе, розглядати всі інші якості просто безглуздо. Людина повинна обов’язково вірити в себе і в свій фінансовий успіх, інакше досягти його буде просто неможливо.

Відсутність негативу до грошей. Є зважаючи різні негативні установки в дусі «гроші – це зло», «від грошей одні нещастя», «великі гроші – великі проблеми» і т.п. Як відомо, думки матеріалізуються, і фінансова сфера в цьому плані не виняток. Тому, якщо у вас є подібні установки – постарайтеся якнайшвидше від них позбутися.

Підприємницький образ мислення. Фінансовий успіх буде приходити в першу чергу до людей з підприємницькою жилкою, які бачать, де і як можна заробити гроші, і не тільки бачать, а й втілюють свої ідеї в життя.

Наявність життєвих цілей. Цей фактор психології фінансового успіху, як і віру в себе, можна віднести до ключових . Якщо у людини відсутні фінансові цілі, то навіщо йому тоді гроші? Самі гроші, нагадаю, ні в якому разі не повинні виступати як самоціль, вони повинні бути лише засобом для досягнення поставлених цілей.

Здоровий спосіб життя. Спеціально виділив його окремою позицією. Справа в тому, що здоров’я людини – дуже важливий фактор фінансового успіху. Від того, наскільки людина здорова і витривала, багато в чому залежить його працездатність (як розумова, так і фізична). Будь-які шкідливі звички – це абсолютно зайві, непотрібна навантаження на особистий бюджет, а витрати на лікування можуть бути просто колосальними, перекриваючи будь-які доходи. Тому, я сподіваюся, що ви зі мною погодитеся: тривалий фінансовий успіх можливий тільки при веденні здорового способу життя, і, як наслідок – міцного здоров’я.

Саморозвиток і навчання. Наскільки б освічена і розумна людина не була, без постійного самовдосконалення і розвитку його знання швидко втратять свою актуальність. Тому сьогодні фінансовий успіх неможливий без безперервного навчання та актуалізації своїх знань у галузі управління особистими фінансами, ведення бізнесу, інвестування, психології успіху і т.п.

Управління особистими фінансами.

Планування особистого бюджету. Дуже важливий фактор фінансового успіху – планування особистого бюджету. У будь-якій сфері грамотно сплановані дії краще хаотичних і неузгоджених, і управління особистими фінансами – не виняток. Тому регулярне складання особистого бюджету і наявність особистого фінансового плану – хороший початок на шляху до фінансового успіху.

Облік особистих фінансів. Якщо людина не буде чітко знати, скільки у неї грошей, куди вони розподілені, звідки надходять і куди витрачаються, досягти фінансового успіху буде дуже проблематично. Всі ці питання вирішує облік особистих фінансів, тому оберіть для себе найбільш підходящий спосіб ведення домашньої бухгалтерії і почніть враховувати свої фінансові потоки вже зараз: у будь-якому випадку це піде вам тільки на користь.

Пасивний дохід, інвестиції. Активний заробіток завжди обмежений часом, який людина фізично здатна виділяти на працю. Тому поповнення особистого бюджету виключно активними доходами завжди буде обмежено, та й напружено для здоров’я (а як ми вже знаємо, без доброго здоров’я фінансовий успіх неможливий). Тому обов’язково потрібно задуматися про інвестування, створювати джерела пасивного доходу, регулярно реінвестувати частину отриманого прибутку і нарощуючи особистий капітал.

Диверсифікація джерел доходу. Один або навіть два- три джерела доходу – це завжди величезний ризик: якщо з якихось причин ви втратите ці джерела – ваш особистий бюджет перестане наповнюватися. Тому необхідно прагнути створити якомога більше різнопланових (диверсифікованих) джерел доходу, і тоді вам не буде страшна жодна фінансова криза.

Оптимізація особистих витрат. Нарощуючи доходи особистого бюджету, не можна забувати і про оптимізацію витрат. Адже фінансовий результат однаково залежить як від дохідної, так і від видаткової складової особистих фінансів.

Вироблення корисних фінансових звичок. Один з найважливіших секретів фінансового успіху полягає в тому, що всі перераховані вище дії будуть мати максимальний ефект тоді, коли вони будуть доведені до автоматизму і перетворяться на корисні фінансові звички. Звичайно ж, це прийде не відразу, але саме до цього і треба прагнути, якщо ви задумалися над тим, як домогтися фінансового успіху.

Це всі секрети фінансового успіху, про які я хотів розповісти. Як ви бачите, в них немає нічого надскладного, а психологія фінансового успіху тісно пов’язана з управлінням особистими фінансами.

Всі фактори фінансового успіху нерозривно пов’язані один з одним, тому, щоб стати фінансово- успішним, необхідно розвивати в собі всі перераховані вище якості одночасно.

Тепер ви знаєте, як досягти фінансового успіху. Залишилося лише попрацювати над собою і почати застосовувати отримані поради на практиці. У цьому випадку, я впевнений, що вже скоро ви відчуєте перші позитивні результати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: