Як грати в боулінг?

Боулінг став таким же популярним, як і більярд. І нехай вибивати кеглі можуть багато, тільки це треба робити ще красиво і витончено, що не завжди виходить. З цієї статті ви дізнаєтеся, як грати в боулінг.
 
Боулінг, як і будь-яка інша гра, вимагає практики і тільки практики. У теорії ви можете знати багато, але без тренування у вас нічого не вийде. Почнемо ж з азів: кеглі, доріжки і кулі.
 
У боулінгу 10 кеглів, які розташовують у кінці доріжки трикутником. За кожну кеглю дається однакову кількість очок – 1. А якщо побачите їх нумерацію, не варто лякатися. Вона прийнята лише для того, щоб гравцям легше було зрозуміти один одного і продумати свої кидки.
 
Кулі в боулінгу бувають різними. Є кулі для дітей, жінок і чоловіків, щоб кожен міг вибрати відповідну для себе. На кожній кулі є цифри, які позначають їх вагу. Вага вимірюється у фунтах (1 фунт = 453,6 г). Дітям рекомендується грати кулями 6-7, підліткам – 6-9, жінкам – 10-12 і чоловікам – 12-16. Але рекомендації завжди приблизні, насправді кулю для боулінгу слід вибирати так, щоб вона не була для вас занадто легкою або важкою. Для цього візьміть кулю і потримайте її 5 секунд. Якщо почало нити зап’яст’я, куля занадто важка для вас.
 
На кулі є три отвори, за які її беруть. Пальці розміщуються так: великий в отворі нижче, а безіменний і середній в тих, що вище. Великий палець повинен входити в отвір повністю, в той час як середній і безіменний лише наполовину.

На доріжці є своя розмітка: точки для початку руху, лінія кидка, стрілки – покажчики. Перед кидком стають на дві крайні точки, щоб ви могли точно розрахувати необхідні для кидка кулі кроки, а їх має бути чотири (професіонали можуть робити п’ять кроків). Потім ви зупиняєтеся перед лінією і кидаєте кулю. Щоб потрапити по кеглях, треба цілитися. Тільки дивляться не на кеглі, а на стрілки на доріжці. Куля повинна пройти між центральною стрілкою і тієї, що зліва або праворуч від неї. Це буде найпростіший варіант кидка.
 
Найголовніше і складне в боулінгу – це правильно кинути кулю. Для цього слід поєднати кроки і процес замахування. Як вже було сказано, роблять чотири кроки. Всі вони досить прості, як на прогулянці:
 
перший крок найменший. У цей час куля виходить вперед і ви починаєте замахуватися рукою;
 
другий крок вже трохи більше другого. Шар рухається вниз і назад;
 
третій крок більше другого. Шар рухається назад і вгору, і на цьому ж кроці досягається максимальний замах;
 
четвертий крок найбільший. Шар рухається вниз і вперед. На четвертому кроці слід зробити ковзання: черевик гравця вдаряється об зону підходу передньою частиною підошви, потім робить ковзкий рух, а вага тіла переноситься на каблук, щоб можна було зупинитися.
 
Весь час, поки ви проробляє замах рукою, зап’ясті тримається прямо і твердо, воно не повинно відхилятися назад. Якщо зап’яст’я буде рухатися, тоді ви просто не зможете зробити сильний кидок, і куля не докотилася до кеглів.
 
Тепер же трохи про правила гри. Правила боулінгу прості: гра складається з 10 фреймів. 1 фрейм – 2 кидка. Якщо за перший кидок ви вибиває всі кеглі, тоді такий удар називається страйк (strike – удар). Якщо гравець вибиває всі кеглі за два кидки, тоді це вже спеар (spare – запасний). Якщо після другого кидка залишаються кеглі, а відстань між ними більше діаметра кулі – це вже спліт (split – розколотий).
 
За кожен кидок нараховуються очки. За страйк дають 10 очок плюс кількість вибитих кеглів за два наступних кидка. За спеар дають кількість збитих у фреймі кеглів плюс кількість збитих кеглів за перший кидок в наступному фреймі. За спеар дають тільки очки за збиті кеглі у фреймі.
 
У грі в боулінг дуже важливий останній фрейм, адже саме завдяки йому можна заробити більше очок. Якщо в фреймі першим кидком був страйк, тоді додатково даються ще два кидки. Якщо в останньому фреймі буде спеар, тоді гравець може зробити ще один додатковий кидок. Якщо ж після двох кидків в десятому фреймі залишається спліт, тоді на цьому гра закінчується.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: